Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jól bevált, hatásos tanulási...

Jól bevált, hatásos tanulási módszerek nagy mennyiségű tananyag megtanulásához? Hogyan érdemes tanulni és mit lehet tenni, ha hiába próbálom, nem megy a tanulás?

Figyelt kérdés

Májusban érettségiztem, jelenleg nappali tagozaton, emelt szintű okj-s képzést csinálok. Pénzügyi-számviteli ügyintézőnek tanulok.


Érdekel a közgazdaság, évek óta ez az irány volt az álmom, viszont úgy érzem, holtpontra jutottam.

Év elején még lazára vettem a dolgot, alig tanultam, de egy 3-as körüli teljesítményt tudtam hozni.


Aztán rájöttem, hogy ez így nem mehet tovább. Egyrészt megszólalt a maximalista énem, másrészt tudom, hogy többre is képes vagyok és bizonyítani szeretnék. 2 hete minden nap, rendszeresen tanulok. Az igaz is, hogy most épp a nagydolgozatok időszaka van, szóval minden nap írunk minimum 1 összefoglaló dogát, de többnyire inkább 2-őt vagy 3-at.


Gyakorlatilag az egész napom a tanulmányaimmal kapcsolatosan telik el. Bejárós is vagyok, így az utazás is elég sok időt vesz el, ráadásul nagyon korán kell kelnem. Későn érek haza, így későn tudok elkezdeni tanulni (általában 5 óra körül, tehát estig nyomatom). Sokszor 11 óra körül tudok csak lefeküdni, mert a kötelességtudat nem hagyja, hogy ne nézzek át valamit, amit kéne. Viszont 5-kor kelek és hosszútávon ez nagyon fárasztó.


Ehhez képest a teljesítményem egyre rosszabb, a héten két elégtelent is kaptam, ami megmondom őszintén nagyon megviselt. Főleg, hogy az egész hétvégét végigtanultam pl. adóból, és így is elégtelent kaptam..


Teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom, mit tehetnék.


2013. nov. 21. 18:39
 1/2 A kérdező kommentje:
Eddig nagyon szerettem jegyzetelve tanulni és jól is ment. Itt viszont ez nem működik, hiszen 40-50 oldalakat jegyzetelni nagyon sok idő. Ráadásul nem is tudjuk mire számíthatunk a számonkéréseken. Eddig próbáltam is jegyzeteket készíteni, de általában bebuktam, mert amit én fontosnak tartottam és kijegyzeteltem, azokat nem annyira kérdezték, viszont a kisbetűs, zárójeles részeket előszeretettel kérdezik meg. Egyébként több társam is így járt, aki jegyzetelve tanul.
2013. nov. 21. 18:41
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha vannak könyveid, szóval egy helyen van az anyag, akkor tényleg felesleges kijegyzetelni, inkább húzogasd alá a kulcsszavakat, emeld ki színessel, stb. Így könnyebb lesz megérteni, és utána könnyebben tanulod is meg. Nekem ezenkívül a hangosan-félig hangosan olvasás jött be, és persze a minél többszöri átolvasás. Meg a lényeg, hogy mindig értsd, amit megtanulsz, nyilván a legtöbb tárgynál van olyan, amit nincs mese, be kell "magolni", de általában kell mellé gondolkozni is.
2013. nov. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!