Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyik tanárom elég gyengén...

Az egyik tanárom elég gyengén tanít és hatalmas dolgkat vár el kevés idő alatt. Bizonyíték rá hogy nem csak én nem tudom az anyagot hanem az egész osztály. Mit lehetne tenni? Hogy lehetne laváltani?

Figyelt kérdés

2013. nov. 21. 23:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Először mondjuk szóljatok neki, illetve az osztályfőnöknek a problémáról.

(Bírom hogy mindent sokkal egyszerűbb leváltani minthogy tenni a változásért...)

2013. nov. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Nagyak válasza:
100%

Hajaj, Wampa barátom, nagyon nem értünk egyet! Magyarországon rettenetesen sok olyan tanár dolgozik, aki minden, csak nem pedagógus: az ilyet igenis ki kell rúgni, le kell váltani. Menjen hómunkásnak, csutakoljon istállóban lovakat, vagy akár haljon éhen!


Nem hallottál még olyat (én sajnos nem egy esetben), hogy valaki azért végzi el a Nyíregyházi Tanítóképzőt, mert az volt az egyetlen hely, ahova felvették? Valahogy megcsinálta, és tanít, miközben saját bevallása szerint is rühelli a tanítást, a diákokat, az iskolát.


Nekem pl. az egyetemen volt egy valószínűségszámítás-tanárom (esküszöm, megérdemelné, hogy alázásból ideírjam a nevét), aki úgy oktatott, hogy az óráin olyan feladatokat oldott meg, amelyek egy gyengébb középiskola matek faktján sem állnák meg a helyüket, a vizsgákon pedig papíron kellett volna integrálnunk! Elképesztően tisztességtelen, direkt és nyílt rosszindulat! Tanárnak az ilyen nem való!


Szintén egyetem, elektronika második félév: bejön a tanár, befordul a tábla felé, a második sorból hallhatatlan módon motyogva rajzolgat a táblára kapcsolásokat a hallgatóság felé gyakorlatilag ki sem pillantva, majd másfél óra után lelép. Ez nem tanár, menjen az ilyen a fenébe!


A kérdésre érdemben válaszolva: vannak lehetőségeid. Gimnáziumban például én alap töris voltam, külön volt a történelemóra a faktosokétól, akiket az osztályfőnökünk tanított, míg minket egy vén begyepesedett f.rok. Sokszor voltak dührohamai, szarul tanított, emberileg egy nulla volt. Mi, alaptörisek, bepanaszoltuk az osztályfőnöknek (gyakorlatilag egyszerre), aki elintézte, hogy ettől a vén hülyétől elvegyék az osztályt!


A másik lehetőség: ha tényleg a túlnyomó többség utálja a tanárt (mindenki sosem fogja: mindig lesz legalább egy ember, aki nem érti, mi a gond), akkor a szülőknek kell szólni, azok pedig fogjanak össze, és legalább az osztály harmada-fele szülei egyszerre menjenek az igazgatóhoz. Persze ehhez (a szüleitek által is!) elfogadható indokokat kell összeszedni.

2014. jan. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!