Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közgazdaság? Merre tovább?

Közgazdaság? Merre tovább?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy nemsokára érettségizek, bár addig még van kb 1,5 évem és nem nagyon tudom milyen irányban menjek tovább:/

Közgazdasági Középiskolába járok Debrecenben és a közgazdaságon belül szeretnék maradni, de hogy milyen ágazatot válasszak azt nem tudom. Ha valaki tudna segíteni, hogy ebben a mai világban mit éri meg dolgozni (ami jól keres) akkor szívesen várnám a válaszokat és előre is köszönöm! :)

17/lány



2013. nov. 23. 09:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én májusban érettségiztem, szintén egy közgazdasági szakközépiskolában. Egyetemre nem vettek volna fel, így én egy emelt szintű (nappali tagozatos) okj-s képzés mellett döntöttem. Egy középiskolában folyik a képzés, az iskola nagyon jól felszerelt, a tanárok nagyon jól képzettek, a légkör jó, ezért választottam ezt az iskolát. Pénzügyi-számviteli ügyintézőnek tanulok. 2 éves képzés, a végén nagy vizsgával, de elég komplex képzés, nagyon sok mindent tanulunk.


Anno, amikor döntéshelyzetben voltam, nagyon sokat beszélgettem keresztapukámmal, mert ő is közgazdaságot tanult és tanul a mai napig, valamint ilyen területen is dolgozik. Ő azt mondta nekem, hogy ez a PSZ ügyintéző tényleg jó választás lehet, mert ebben talán még van némi jövő, és a 2 év után még mindig tovább lehet tanulni, akár kifejezetten egy területre specializálódva is.


Lassan 3 hónapja vagyok ezen a képzésen, eddig úgy érzem jól döntöttem. Nagyon sok mindent tanulunk pl. mikro-makroökonómia, jog, adózás, statisztika, pénzügy, számvitel. Ezenkívül megtanulunk gépírni, tanulunk üzleti/hivatalos kommunikációt, levelezést is, ami bármilyen területen hasznos lehet később.

Nehéz, hogy ennyire komplex és napról napra rengeteget kell tanulni, viszont azért jó, mert így belelátunk több területébe a közgazdaságnak és a 2 éves képzés végén el tudjuk dönteni, hogy melyik irány érdekel a legjobban, melyikben vagyunk a legjobbak, tehát melyiket érdemes továbbvinni. Vagy pedig megmaradhatunk egyszerű PSZ ügyintézőknek.



Egyébként egyetemre szeretnél jelentkezni, vagy FOSZ/okj-s képzést keresel? A közgazdaság elméleti, vagy gyakorlati része érdekel jobban?


Ha szeretnél beszélgetni, nyugodtan írj privát üzenetet. Ha tudok, szívesen segítek! :)

18/L

2013. nov. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Írtam privit :)
2013. nov. 23. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!