Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha 2009-ben kezdtem mérnökinfo...

Ha 2009-ben kezdtem mérnökinformatikus BSc szakon, akkor hány ingyenes félévem van?

Figyelt kérdés
Olvastam már több variációt, olyat is hogy egy bsc szakon csak 9 félév támogatott államilag, de olyat is hogy 12, mi az igazság?

2013. dec. 7. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
12 államilag támogatott félévvel rendelkezik mindenki, viszont intézményenként változhat, hogy le van-e korlátozva mennyit használhatsz el az alapképzésre. Nálunk ez a képzés másfélszerese, tehát a 7 féléves képzést 10 félév alatt el kell végezni, különben elbocsátanak.
2013. dec. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tudtommal összesen +1 évet kapsz a képzésedhez szükséges időn túl. Vagyis a 4 éves 10 félév, 5 éves az 12, 6 évem meg 14 félévvel jár. Ezt kell beosztanod az alap és mesterképzésre. Van ahol ezek szerint van limit, mennyit süthetsz el alapképzésre, de szerintem ez nem jellemző. Az iskoláknak vannak amúgy is saját belső szűrői erre.
2013. dec. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tehát 7 féléves képzés esetén 9 félévem van?


És ha előtte jártam egy másik egyetemre 2 félévet, majd újrakezdtem máshol?(ugyanaz a szak)

Így járok most a 9. félévnél.

A következő (10.) félévben akkor már fizetnem kell?:(

2013. dec. 7. 12:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha már jártál máshova, az természetesen ugyanúgy beleszámít.
2013. dec. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hmm, viszont nem teljesen értem, az első hozzászóló +3 félévet kap, és van ahol csak +2-t adnak.

Ez főiskola/egyetemenként ennyire változó lenne?

2013. dec. 7. 13:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem írtam le elég világosan? :-P Olvasd el még egyszer!

(első válaszoló voltam)

2013. dec. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!