Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz a Dunaújvárosi...

Mennyire nehéz a Dunaújvárosi Főiskolán a mérnökinformatikus szak?

Figyelt kérdés

Szeretnék másoddiplomát szerezni (levelező tagozat) informatikából de a képességeim eléggé átlagosnak mondhatóak ezért kicsit tartok attól, hogy lemorzsolódnék. Szerintetek egy nagyon átlagos képességű ember el tudja végezni ezt a szakot?


Köszönöm!


2013. júl. 4. 05:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
30%
Azzal,hogy elvégzed még nem vagy előbbre.Különben a duf nem egy nagy szám iskola.Ha nem tudsz valamit felmutatni pluszba a munkáltatónál,akkor igencsak hátrányban leszel a többiekkel szemben.Pl.:bme-ik,oe-vik...
2013. júl. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
A lemorzsolódás önkéntes. A gyengébbje az első analízis előadáson összesz*rja magát mert csak a kötőszavakat érti. A következő előadásra már el sem jönnek... Akaraterő, kitartás, információk megszerzése a tapasztaltabb hallgatóktól (pl. tőlem) és menni fog!
2013. júl. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%

elnézést az off-ért

"tuzolto0000" válaszait több kérdésnél olvastam már, és olyan mint egy verkli, csak hajtogatja a magáét kitartóan, mintha fizetnének neki a budapesti nagyobb és ismertebb egyetemek, hogy reklámozza őket, és elültesse a tanulni vágyók fejében hogy csak és csakis akkor érnek valami az életben a diplomájukkal ha budapesti egyetemen szerezték, mert a munkáltatók csak ezen intézményekben végzetteket veszik fel dolgozni. Ami már bocs de egy oltári nagy csúsztatás, mert attól függ melyik cég. Miskolci cégnél pl az lesz előnyben aki az ME-n végzett..Győrben aki a Széchenyi I. Egyetemen, és ez mindenütt így van..lehet hogy egy dunaújvárosi vállalat az ottani képzést támogatja és onnan szeretne vissza szakembert..(mondjuk nem ismerem az ottani viszonyokat, de miskolci és győri példa az tuti)

Ez pedig azok a szempontok amit figyelembe kellene venni egy tanácsnál:

1. Nem tudjuk hol lakik a kérdező. Ebből kifolyólag melyik az az intézmény ahova el is tud járni konzultációkra, mert ugye még egy állami ösztöndíjas képzésnek is jócskán vannak költségei. Az időről amit az utazás jelent már ne is beszéljek. Pénz miatt kimaradni mert túl drága az utazás..eléggé kudarc élmény lenne, tehát nem árt előre gondolkozni és olyan suliba jelentkezni amit el is tud végezni.

2. BME itt nincs levelező képzés, legalábbis mérnökinformatikus szakon, és az igaz OE-re is. Ezek az egyetemek mérnökinfo szakjai egy felnőtt már diplomás embernek nem igazán jöhetnek szóba, mert legtöbben már dolgoznak és vannak kötelezettségeik másfelé is, nem ugrálhat szabadon, hogy hopp én nappalin tanulok.

3. Leszólod a DF-et, pedig sosem jártál oda szerintem, csak kinyilatkoztatsz, mint aki tudja a tutit. Elismerem valószínű gyengébb mint a BME, ebben nem is vitatkozok, csak abban hogy itt valami misztifikált szakmai tudásról beszéltek, meg mit tudom én miről. Leszögezem egy friss diplomás akkor sem ért semmihez ha a világ legnevesebb egyetemén tanult. A tanult elméletet néhány év alatt fogja megtanulni alkalmazni, egy átlagos főiskola 2-3-as tanulója is összeszed annyi elméleti ismeretet hogy tudjon dolgozni a szakmájában.

4. Egy szívatós egyetemen félbehagyott, (kibukott) meg nem szerzett diplomától 10000000x többet ér egy főiskolai diploma, mert az legalább megvan, esély van az állásra a tanultak alkalmazására..előbbinél meg csak egy kudarc az életben amit el kell felejteni.

2013. júl. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%

Egyetértek az utolsó válaszolóval. Mindenki leszólja a vidéki egyetemeket és főiskolákat ezen az oldalon. Pedig lehet, hogy egyszer sem lépett be ezeknek a felsőoktatási intézmények kapuján.

Szerintem ha tanulsz, akkor el tudod végezni.

2013. júl. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
34%
Hát ezt benézetd öcsisajt,mert jártam a duf-ra és tudom milyen az ottani képzés(matek pl egy vicc,de komolyan)...Csak kismillióan jöttünk le az ybl-ről megcsinálni...Szerinted miért van az hogy bme vagy ybl valakinek 3x-ra vagy se sikerül,duf meg first time??És jól lenne tudni,hogy miért engem oltasz a saját szerencsétlenségedért.Vidéki egyetemek is vannak olyan jók mint a pestiek,más kérdés,hogy milyen múltal és milyen szakon.Miskolcot én sose szidtam,me-gk elsők között van.Sze,azért mert az audi tolja bele a lét,még nem ajnároznám agyonra.Van itt nálunk onnan építész és hadd ne mondjam,hogy gyengébb az ottani képzés,még ha a képzés tematikája azonos is.Én sem verem magam,hogy bme,brühühü roh4dékok több állást találnak,mert tudom,hogy az számít amit tudsz.Ezért is nem írtam azt,hogy duf így f0s meg úgy sz4r.Olvasd el a válaszom és meg fogod látni,hogy mi a lényeg...Kérdezőnek meg sok sikert a tanulmányokhoz és a helyes választáshoz.Üdv.!
2013. júl. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Lehet csinálni nappalit is,egyéni tanrend,csá...

Én is igy csinálom,senki nem halt még bele...

Gondolom láttál már diákmunkánál is hirdetést hogy:napali tagozatos diák legyél,de 5x8-ban dolgozzál...

Ebből az egy szempontból igazad van a levelezővel kapcsolatban,bme ilyen szempontból sh1t.

2013. júl. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
41%

Előttem válaszolónak írom..

1. nő vagyok, tehát kérlek attól hogy valamivel szemben kritikát kapsz, mert nem ért veled egyet valaki ne degradáld le, és nem ragasztottam negatív kicsengésű jelzőket.

2. idézlek: "És jól lenne tudni,hogy miért engem oltasz a saját szerencsétlenségedért." Ezt hogy értetted, miből gondolod hogy szerencsétlen vagyok? Hol okoltalak én a hozzászólásomban bármiért is ami engem vagy az én helyzetemet illeti? (tudtommal semmit sem írtam magamról)

3. idézlek: "Csak kismillióan jöttünk le az ybl-ről megcsinálni" Akkor az általad leszólt főiskolán tudtál levizsgázni abból az ominózus szórótárgyból? Akkor Te is hátrányban vagy azzal szemben aki ugyanezt a vizsgát Budapesten tette le?

4. idézet: "Szerinted miért van az hogy bme vagy ybl valakinek 3x-ra vagy se sikerül,duf meg first time?"

Szerinted az a minőségi oktatás amit a hallgatók nagyon nagy százaléka nem tud teljesíteni, ezzel igazolható a színvonal? Ezzel nem valóban nem értek egyet ilyen formában. Van követelmény és van a hallgatók szívatása..az hogy a BME melyik kategória ebben a tantárgy tekintetében nem ítélhetem meg, de ha elfogadják más intézményből hozott kreditként ezt a tárgyat, akkor semmi egyén csak szívatás....

2013. júl. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

1.Ok.Nem aggatok rád jelzőket.Sorry!

2.Úgy jött le a szövegből,mint aki nem tudta befejezni az egyetemet...ezért baja van az ilyen tipusokkal.

3.Én 3 félév matekot csináltam az EGY ybl-ért.

Itt van 5 félév.Szerettem volna haladni és nem 20 évig idejárni.

4.Nálunk kb. a 75% mindenféle trükkökkel és az isteni gondviseléssel(hogy idézzek valakitől)ment át.És nagyon tanárfüggő volt.Most pl. volt egy tanár aki rendes volt és utolsó zh-n kisértetiesen hasonló feladatokat adott,ezzel segítve minket,hogy ne itt öregedjünk meg.Megjegyzem a matek átlag a 2-3 között ingázik.

5.Szopatás azért van,mert lassan minden idióta egyetemi diplomával rohangál.Sajnos!És ennek Te és én is megisszuk a levét...

2013. júl. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

tuzolto0000-nak

Ez már mennyivel másabb hangvétel volt. Így sokkal normálisabban lehet álláspontot ütköztetni vagy véleményt és infót cserélni.:)

A matek vizsgát jól csináltad..ha a rendszer ezt lehetővé teszi akkor miért ne..Milyen jó hogy van a DF is:)

Amit leírsz erről a tárgyról Pesten, az nem normális dolog szerintem..ez a szívatás. Egy egyetem attól színvonalas, hogy a tananyagot át tudja adni úgy hogy abból le lehet vizsgázni..vagy hogy a kutatás élvonalában van, vagy odafigyel a kiugróan tehetséges diákokra, nemzetközi kapcsolatai vannak, jó az infrastruktúrája stb.... Amennyire lehetséges a munkaadók igényeihez is alakítja a tananyagot, naprakészen a tudomány újdonságaiból...nem attól hogy 100 beiratkozottból 98 megbukik matek vizsgán. A diákok meg kiskapukat keresnek hogy meglegyen a tárgy, pedig azon idő alatt még a kiskaput keresték..és megoldották, mennyi szakmai dologgal foglalkozhattak volna....

(és ezzel nem azt mondom hogy ne legyen színvonalas a számonkérésben csak legyen valami egészséges szint)

Remélem be tudom fejezni az egyetemet, eddig ment simán mindkét szakom..de nem műszaki irányokba tanulok:)

2013. júl. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom,hogy Te hol tanulsz,de ahol eddig jártam,ott erősen le lett darálva a tananyag,gyakon is a rizsa elméletet halgattam,persze a gyakorlati része van számonkérve.A vizsgát inkább hanyagoljuk,mert ott nem is próbálkoztam,megajánlott jegyre hajtottam.Vizsga jó ha 2-esre összejön az embereknek,kivéve ha azt az egy tanárt fogja ki,akkor lehet jobb is.A baj azzal van,hogy 5 éves anyagot akarnak letolni a torkunkon 3,5 vagy 4 év alatt.Nem megy.Meg nincs is értelme.Egy kis valszám,egy kis mátrix,egy kis deriválás,egy kis integrálás,egy kis diff.e és még sorolhatjuk.24 hétben ez nem fog menni.És ehhez még jön az opkut,lin. algebra,lin prog.,komplex sz.,statisztika mérnöki része és mindez megfejelve egy kis termelésmenedzsmentel ami szintén matek.Na ezt untam meg.Amiatt buktam el sok kreditet,mert ezekre koncentráltam és ha bukó akkor bukó minden...

A szivatás meg sajnos van és kell is,mert lassan msc-t fog végezni a 2-essel átuszó egyén is.Sajnos a középiskolák szinvonala is egyre csúszik le.Amúgy a dara a duf-on is ment,csak volt ott egy csávó,Joós Antalnak hívták,aki le is tolta rendesen az anyagot,és érteni is lehetett.A diploma átvétért a presztizs árát is kell perkálni,ebből él a sok iskola.Duf nem nagyon teheti meg mert létszáma sincs.Csak a Corvinust tudom felhozni példának,mert ott tényleg lesüllyedt a színvonal,annak ellenére,hogy számított a presztizs,de mára már jobbára snobok világa lett.Tisztelet a Kivételnek!!

Neked meg nem volt komoly az a beszólás,csak már mindenki ossztja az észt,ha elsőre nem jön le nekik a véleményem.

Amúgy valahol olvastam,hogy bme-nek most épp nem jut annyi a büdzsére,hát elég gáz.Sajnálom azt aki a vidéken emiatt szív...

2013. júl. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!