Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy szakmában...

Hogyan lehet egy szakmában (egyetemi) kitűnni?

Figyelt kérdés

Mostmár tanultunk érdekes dolgokat.

Lehet egy megoldás, hogy nem foglalkozom vele, egy darabig zavar, hogy csak ennyit volt szó ezekről és egy darabig foglalkoztat még több dolog velük kapcsolatban, aztán pár hónap és ez elhal...

De ha úgy döntök, hogy iskolán kívül is foglalkozom ezekkel, akkor annak mi a módja, menete?

Önkénteskedni kevés helyen lehet, ott is irodai munka - ebben a szakmában még az ingyen munka se kell :D -, konferencia alig van egy-kettő, TDK ötletem nincs.

Ha szakirodalmat olvasok, az lehet nekem jó, mert foglalkozom azzal, ami érdekel, de nem tűnök ki vele.


2013. dec. 7. 16:05
1 2
 1/11 anonim válasza:

Ha egyetemi hallgató vagy, akkor mindenképpen érdemes TDK-zni. Előre elkezdhetsz komolyabban foglalkozni a szakdolgozatoddal stb... Msc képzést is végig kell csinálni. Persze mindeközben részt kell venni tudományos konferenciákon és nagyon fontos, hogy keress egy jó munkahelyet, ahol gyakorolhatod a szakmát.


Csak úgy tudsz kitűnni egy adott szakmában, ha mutatsz valami újat, aminek nem feltétlen kell rendhagyónak lennie.


Mérnöki szakmáról van szó vagy valamilyen bölcsész dologról beszélünk? Pontosan mik ezek a "dolgok", amik foglalkoztatnak?

2013. dec. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igazság szerint egyik se.


Itt fél évig tanulunk mindent, és nincs idő pár összefüggésre. Azok érdekelnének.

Meg beleásnám magam néhány témába.


Úgy érzem, kb. a pihenés is ez lenne most nekem.


Meg úgy gondolom, fiatalon ki kell próbálni, mi az, ami érdekli az embert. Ha kilyukadsz arra, hogy mégse érdekel, legalább tapasztalatod lett.

2013. dec. 7. 16:58
 3/11 anonim ***** válasza:
Rád fér a pihenés. Zavaros vagy.
2013. dec. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Na.. kérlek emeld ki, mi zavaros?

Merthogy visszaolvastam, és semmi :D


A pihenést azért emeltem ki, mert sokan hülyének nézik, aki külön dolgot akar egyetem mellett, merthogy pihenni meg bulizni kell. Erre írtam már előre, hogy nekem kb. ez is pihenés lenne.

2013. dec. 7. 18:54
 5/11 anonim ***** válasza:
írd már le, hogy konkrétan mit tanulsz, mert az segítene.
2013. dec. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De miben segítene?
2013. dec. 8. 20:08
 7/11 anonim válasza:
Valóban, ha meegírnád, hogy pontosan mivel szeretnél foglalkozni, akkor könnyebb lenne tanácsot is adni. Így nehéz megmondani, hogy hogyan tűnhetsz ki valamiben, ha nem tudjuk, hogy mi az a valami.
2013. dec. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szerintem minden szakon ugyanúgy mennek ezek a dolgok.


Egyébként környezetmérnöknek tanulok, és ott tartok, hogy februártól nézek egy esti informatikus OKJ-t, hogy legyen mivel keresnem a kenyeremet, ja meg tanuljak valami olyasmit is, amire szavakba tudom önteni, hogy micsoda :D

2013. dec. 9. 13:44
 9/11 A kérdező kommentje:

Látjátok most meg nem válaszoltok... :(


Egy akármilyen szakon van lehetőség más egyetem oktatójánál TDKzni?

Esetleg cégeknél? Hogyan kell erre céget keresni?

2013. dec. 11. 16:12
 10/11 anonim válasza:

Környezetmérnöki képzésről, ha jól tudom, tovább tanulhatsz MSc-n építőmérnöknek. Szerintem inkább azon a szakmám belül érdemes kicsit többet foglalkozni a tudománnyal.

TDK-zni nem lehet más intézményél csak a sajátodnál teheted meg.

2013. dec. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!