Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék lenyugodni?

Hogyan tudnék lenyugodni?

Figyelt kérdés
Szóval az van,hogy 2-es 3-as tanuló vagyok.Ami nagyon nem jó.Pedig rengeteget tanulok.A lecke jól megy és órán is eléggé jól oldom meg a feladatokat.Viszont amint dolgozatot írok,vagy felelek hihetetlenül elkezdek görcsölni.Amúgy is "izgulós" típus vagyok,a legkisebb dolog miatt is szorongok.És emiatt nem tudok jól teljesíteni.Érzem,hogy 4-es tanuló lehetnék (de egyes tantárgyakból akár kitűnő is),de egyszerűen nem tudok rendesen koncentrálni.Most is nemrég írtunk matekból és 2-es lett.A házi az volt,hogy az ellenkező csoport feladatait oldjuk meg.A házim hibátlan lett,pedig nem volt egyszerűbb a másik csoporté sem.Csak úgy izgultam dolgozatnál,hogy nem bírtam jól megírni.Itthon folyton le vagyok cseszve,de persze joggal szidnak le a szüleim,de én akármennyire is tanulok meg valamit nem tudok jobban teljesíteni ennél.Hogyan tudnék megnyugodni?Egyszerűen megőrülök már attól,hogy nem vagyok képes a legegyszerűbb dolgokból sem jó dolgozatot írni emiatt...

2013. dec. 8. 14:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Tudatosítsd magadban, hogy egy rossz jegy nem a világ, és értesd meg magaddal, hogy igenis okos vagy, tanultál, és fontos, hogy ne idegeld magad feleslegesen. Ez nem megy egyről a kettőre, de bíznod kell magadban, és olykor-olykor nem árt megdicsérned magad. Dolgozatnál, amikor kiosztják a lapokat, vegyél mély levegőt, és gondolj arra, hogy ha most elkezdesz stresszelni, az összezavarhatja a fejed. Persze mondom, ez időbe telhet, de tekints erre úgy, mint kísérletre, hogy beválik-e.

Én most vagyok elsőéves az egyetemen, az első zh-nál tiszta ideg volt a csoport fele, mert ezek a zh-k olyan brutálisnak vannak beharangozva. Volt olyan lány is, aki elsírta magát. Én mindig arra gondolok, hogy ,,jó, jó, hívhatjuk zh-nak, mert ez már egyetem, de lényegében olyan lesz, mint egy témazáró. Tanultam rendesen, miért írnék rosszat? Felesleges izgulnom, csak ártanék vele magamnak. Lesz, ahogy lesz, én megteszek minden tőlem telhetőt."

2013. dec. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!