Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van értelme leérettségizni?

Kizcar kérdése:

Van értelme leérettségizni?

Figyelt kérdés

Jobban fizető állást akarok szerezni. Papírforma szerint egy szakiskolai, egy tanfolyamon szerzett szakmám van. Egyikkel sem érek sokat.

Saját magam elkezdtem képezni egy ideje. Megtanultam vakon gépelni, egy ideje tanulom az angolt.

A gépírásról nem tudom érdemes e papírt szerezni, mert haveroméknak már középsuliban tanították. Gondolom akkor nem egy nagy szám.

Angolból középfokig el akarok jutni, németből alapfokig legalább.

Ezután szóba állnának velem egy zsírosabban fizető helyen, vagy inkább még nyelvtanulás után hajtsak rá az érettségire? Vagy érdemesebb volna valami tanfolyamot elvégezni?

Fősulira nem tervezek menni, nem biztos, hogy elég jó a fejem hozzá.



2013. dec. 9. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

attól függ milyen tanfolyamot szeretnél elvégezni, mert a nagy része ha jól tudom, megköveteli az érettségit.


de közben gugliztam neked, ezekre a képzésekre lehet jelentkezni érettségi nélkül:


[link]

2013. dec. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi nélkül nem mész sokra.
2013. dec. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi nélkül még egy középfokú OKJ-s képzést sem végezhetsz el. Nem nagy cucc letenni az érettségit. Ha kihagyod, bánni fogod.
2013. dec. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Van értelme, csináld meg !
2013. dec. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Egyet mondhatok.

Ami az érettségi tananyagban van az mind érdekes ismeret!

De hogy például Kepler törvényeinek mi hasznát veszi egy ember 80 év földi pályafutás alatt, az erősen kérdéses. Én 66 éves vagyok - még sosem volt rá szükségem.

Persze Mo-on pár száz csillagász, meg világszerte pár ezer másik, használja, de belekerülsz-e valaha ebbe a kiváltságos - ámde rosszul fizetett világba -, azt nem tudom.

2013. dec. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Akkor belevágok ha megvannak a nyelvvizsgák. Szeretek nagyon sokat olvasni sokféle témában, kizárólag amikből tanulni lehet. Szóval regényeket, novellákat egyátalán nem. Nem hiszem, hogy problémát fog okozni.

Köszönöm a válaszokat:)

2013. dec. 21. 07:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, de ezt úgy kellene csinálnod, hogy egy éven keresztül figyeled milyen állások vannak. Mik az elvárások?
2015. aug. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!