Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez most komoly? Nekem adják...

Ez most komoly? Nekem adják az osztályfőnöki figyelmeztetést?

Figyelt kérdés

Hetes vagyok a suliban. Tízórai szünetben a tanár kiment a teremből.

Én ettem a kajámat. Egyik osztálytársam beírt titokban 1 kis ötöst a tanár naplójába. De én ezt nem láttam, barátnőim mondták. Visszajött a tanár, észrevette a beírt jegyet, kérdezte ki volt? Ki látta? Senki.

Ki a hetes? Mondom én...

Láttad, hogy ki írta be a jegyet?

Nem.

Tanár: Jó akkor hozd ide a tájékoztató füzeted, osztályfőnökit kapsz!


EZ MI???



2013. dec. 11. 14:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor következő szünetben rajolj bele valami szépet, akkor jogos is lesz és minden megoldódik.
2013. dec. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
És attól, hogy hetes vagyok, nem ehetem meg azt a rohadt szendvicsemet, hanem a kis taknyos gyerekeket kell lesnem?
2013. dec. 11. 14:58
 3/17 anonim ***** válasza:
28%
Ha küldesz egy házirendet megmutatom neked miért.
2013. dec. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%
Ha lett volna egy kis eszed, akkor azt mondod, hogy az csinálta, akinek a nevénél van az ötös. A hetesnek elég komoly kötelességei vannak, többek közt felügyeli az osztályt. De pl. ki volt a társad? Őt is megintették? Ha hiányzott, a névsorban utánalévőnek kellett volna helyettesítenie.
2013. dec. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

xd

Nálunk is volt már valami hasonló

Legalább valami elit gimibe jársz?

2013. dec. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nem jogos, a hetes nem rendőr. A tanár meg ne hagyja ott a füzetét, ha nem bízhat a tanítványaiban. A hetesnek megvannak a feladatai, de nem az a dolga, hogy egy héten át minden szünetben a szemét meressze, és semmi szabadideje ne maradjon.
2013. dec. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló köszi, én is így gondolom. :( Pff.
2013. dec. 11. 16:52
 8/17 anonim ***** válasza:
8%
De, pontosan az az egyik dolga! A hetes kötelessége felügyelni az osztályt és nevelőt hívni, ha gáz van. Tény, hogy a tanár kicsit jobban is lereagálhatta volna a dolgot, de mivel a hetes a tanár "szeme" és te nem figyeltél, így hirtelen nem volt jobb ötlete. Ugyanakkor tarthatott volna arról egy kiselőadást, hogy az osztálynapló nem csak egy csinos könyvecske névsorral és jegyekkel, hanem hivatalos okirat, amibe nem lehet csak úgy, következmények nélkül firkálgatni. Mivel ennek büntetőjogi következménye is lehetne, ezért volt ilyen súlyos a büntetés. Szerencsére a tanár időben észrevette és lerontotta, de a naplóval nem lehet szórakozni, elég fontos dokumentum, amit bármikor ellenőrizhetnek.
2013. dec. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: szerintem rendkívüli mértékben félreérted a hetes dolgát, legalábbis az általánosan szokásoshoz képest. Melyik iskola házirendjében olvastál efféléket?


A "tanár naplóját" én úgy értettem, hogy a saját naplója, de ha a hivatalos osztálykönyvbe írta (vannak iskolák, ahol még ilyen múlt századi dolgokat használnak), az valóban súlyosabb eset. Na ott meg annál inkább a tanár dolga vigyázni rá, és nem otthagyni.

2013. dec. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A tanár naplója 1 nagy négyzetrácsos füzet (?) és ide a kis jegyeket írja csak be. Szóval ez nem a "súlyosabb" napló...De még mindíg nem értek azzal egyet, hogy kajaszünetben is mást kell(ene) figyelnem.

Ez baromira nem tetszik. Sőt...pff.

Ezért osztályfőnökit? Nem tudok megenni egy rohadt szendvicset, 1 kemény és fársztó óra után. Elvégre is persze. Majd egész nap a másikat figyeljem, még azt is nézzem hogy hová hugyozik. -.-"

2013. dec. 11. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!