Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Feltörték a Paypal számlánkat,...

39krisztianya kérdése:

Feltörték a Paypal számlánkat, komoly összegeket vettek le,2 héttel korábban kaptam figyelmeztetést a G-mailom hogy próbálták feltörni a fiókomat. Jelszót változtattam. Hogyan történhet ilyesmi, azt hittem a Paypal biztonságos fizetési mód?

Figyelt kérdés
Épp a géphez ültem, hogy megnézzem a mailokat, amikor látom, hogy jönnek sorra a levelek, hogy vásárolok a Paypalon.., 7 db volt összesen, volt amelyik 150 ezer ft-os!! azt hittem szívgörcsöt kapok...Gyorsan írtam a paypalnak, megadva a tranzakciós kódokat és jeleztem , hogy nem én voltam. Most vizsgálják , de összesen 300 ezer ft-om van függőben.Használok víruskeresőt. bár olvastam, hogy ez nem akadály..Most egy on-line keresővel nézem a gépet, 50%-nál már 20 fertőzést talált..Hogy lehet ezeket kiszűrni, mi a legbiztonságosabb módszer az adatlopók ellen??Azóta újra kaptam egy üzenetet, hogy a gmail próbálják feltörni..

#lopás #adatlopás #víruskereső #Paypal. vírus. G-mail #jogtalan utalás
2013. máj. 12. 09:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hidd el, az adataid nem a PayPaltól szivárogtak ki, hanem te nem vigyáztál. Kapcsold be a telefonos azonosítást, most, hogy már biztos, hogy vírusos vagy rakd újra a géped és rakj is majd fel normális vírusirtót meg valami kémprogramfigyelőt és ha van lehetőség kérj átviteli összeg korlátot a PayPaltól, hogy csak bizonyos összegig tudj utalni.

Ja, és reménykedj, hogy visszakapod a pénzed!

G.

2013. máj. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Más megoldás nem létezik? Rengeteg adat van a gépen,a redszer visszaállítás nem jelenthet megoldást? Nyilván látszik, hogy tök amatőr vagyok.. Egyébként melyik a jó vírusirtó ? mi az Avg-t használtuk eddig.
2013. máj. 12. 09:24
 3/13 anonim ***** válasza:

Mindenképpen javaslom az újratelepítést. Kérj kölcsön egy külső vincsesztert és rakd rá az adataid. Ez a legtisztább megoldás, garantáltan lepucol mindent.

AVG jó, de nem ártana mellé valami direkt kémprogramok ellen készített program.

G.

2013. máj. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Paypal biztonságos, ugyanannyira mint egy repülő. De ha a felhasználó illetve a pilóta nem tudja kezelni megfelelően, akkor semmit se ér a biztonság.


rendszer újratelepítés, és utána válts jelszót.


Felesleges volt jelszót váltanod előbb, mert ha van keylogger a gépen akkor simán kilopják az új jelszavadat is.


ezért kell 2 vinyó a gépbe, 1ik a rendszernek, a 2ik a fontos fájloknak. Akkor nincs ilyen probléma hogy vírusos lett de vesznek fontos fájlok.

2013. máj. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 pinkpancser ***** válasza:
Vagy 1 vinyó 2 felé particionálva. Egyébként melyik online keresővel nézted?
2013. máj. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
ESET online scenner...
2013. máj. 12. 11:01
 7/13 A kérdező kommentje:
"keylogger a gépen" ... ezt hogy tudom megakadályozni?? Víruskeresők megtalálják?
2013. máj. 12. 11:03
 8/13 anonim ***** válasza:

Egy rendes vírusirtó igen, általában ki tudja szűrni ezeket.

De nem rossz ha ezek mellett ésszel netezel és nem töltesz le minden, mindenhonnan.

2013. máj. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
na ez a rémálmom, de ilyen nálam elő se fordulhat hála az agnitumnak és a kasperskynek.
2013. máj. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
ha megvizsgálod alaposabban a levelet amely értesít arról, hogy feltörték a számládat rájössz h hamis, ezek kamu értesítések. pont az arra a levélre való reakcióddal adtad ki az adataidat illetékteleneknek. a paypal egyértelműen leírja a szerződési feltételeiben hogy soha semmilyen körülmények között nem ír neked hasonló leveleket, így minden felelősség a tied. a vírusírtó és rendszer cseréje jelen esetben nem fog segíteni. amilyen hamar csak tudod változtasd meg az igazi paypal oldalra bejelentkezve a jelszót és minden általuk ajánlott biztonsági megoldást vegyél igénybe. ha szerencséd van még nem szívták le a kártyát.
2013. máj. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!