Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljam meg a fizikát,...

Bratilla kérdése:

Hogyan tanuljam meg a fizikát, ha abszolút nem értem?

Figyelt kérdés

Tényleg nem értem. A számolásokat nem tudom elvégezni, az elméletet pedig megjegyezni. Soha nem álltam még bukásra semmiből, és most először értesítőt is kaptam. Mit tegyek? Nem tudom megtanulni, de nem akarok megbukni. Puskázni túlságosan félek, és az idegességtől soha nem is tudok. Mit tehetnék?


(11.-es vagyok, az elektromágnesesség témakörből írunk témazárót)


Köszönöm, ha valaki segít, ill. tanácsot ad!


2013. dec. 11. 17:32
 1/2 II.Dartheon ***** válasza:

oké.. konkértan min nem megy? az alapok?

abban tudok segíteni :D

2013. dec. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Először is kérdéses, hogy egyáltalán jól magyarázzák-e nektek az anyagot. Ha vannak szemléltető ábrák, azok alapján megpróbálhatod elképzelni a valóságban, hogy is néz(ne) ki a dolog (például erőterek) és hogyan reagálnak az egyes komponensek. Az elektromágnesességnek rengeteg hasonlatos tulajdonsága van a mechanikával. Ha el tudod képzelni testekkel és mozgásokkal, akkor töltésekkel, erővonalakkal, stb is. Csak fel kell fedezni az analógiákat. Ha sikerül átlátni az összefüggéseket, akkor azt próbáld meg magadban elmagyarázni a saját szavaiddal! És az sem árt, ha egy más fajta előadásmódban is meghallgatod egy szintén hozzá értő embertől.
2013. dec. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!