Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A győri Jedlik Ányos szakközép...

A győri Jedlik Ányos szakközépből mennyire nehéz átszokni a Széchenyi István gépészmérnöki karára?

Figyelt kérdés

Most még a Jedlikbe járok, de tovább akarok tanulni, és akkor már adott, hogy a SZIE-n gépészmérnöki képzés.


Azt akarok megtudni, mekkora ugrás ez a középiskolai szinthez képest? Esetleg aki bejárta ezt az utat, tudna mesélni, mennyire volt nehéz megszokni, átszokni, hogy bírja az ottani tempót, tananyagot?

Picit bizonytalan vagyok magamban, pedig egész jól tanulok.


2013. dec. 11. 23:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Én szakközépből mentem egyetemre, nem lehet összehasonlítani a kettőt. De a gimnazisták is ezen a véleményen voltak. Teljesen más az egész: a tanárok, az órarend és persze az anyagmennyiség. De meg lehet csinálni. Az első vizsgaidőszak után emlékszem, hogy szó szerint röhögtünk a kávézóban azon, hogy miért féltünk mi anno az érettségitől, amikor itt egy kurzusra többet tanultunk, mint az egész érettségire összesen...
2013. dec. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Néhány dologra figyelj oda:

1. Minden tárgyból menj át ELSŐRE, mert hamar összegyűlhet a harminc egyes.

2. Ne hagyd hogy a többiek pánikja átterjedjen rád, a vizsgán csak a tudásod számít, minden más csak legenda. Triesz sem szopat, még ha kívülről úgy is látszik.

3. Kerüld a Lapost, különben a Püspök-erdőben ébredsz.

4. Ne hagyd, hogy a többiek lehúzzanak: "elég lesz ez a kredit idénre..." stb.

Egyéb kérdés?

2013. dec. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Engem a hármas pont érdekelne. Saját tapasztalat? Kifejtenéd?
2013. dec. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A Lapos egy szórakozóhely a központi kollégium mögött, a Püspök-erdő száz méterrel odébb van, egyik ismerősöm is ott ébredt, kifoszva.
2013. dec. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Á, köszi! Nyilván én nem a SZIE-re járok, de marhára érdekelt a dolog, mert Szegeden a Lapos az a szabad strand. :) És így vicces volt.
2013. dec. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm, majd odafigyelek :DD


és a tárgyak teljesíthetősége?

mármint több ismerősöm jár már egyetemre, és mind mondja, hogy 1-2 tárggyal direktbe szivatják őket


itt is vannak ilyen tárgyak (gondolom)? és ha igen, melyikre figyeljek nagyon oda?

2013. dec. 13. 17:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Analízis és általános géptan (1. Félévben) húzósabbak. De teljesíthetö.
2013. dec. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
te most a Széchenyi István egyetemre akarsz menni? mert az a SZE a SZIE az a Szent István egyetem.
2014. aug. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kb. akkora a különbség, mint egy Zaporozsec és egy zsír új Volvo között. :)
2015. jan. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!