Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Előrehozott érettséginél mely...

Előrehozott érettséginél mely jegyeket számolják?

Figyelt kérdés
Szóval, ha előrehozott érettségit teszek 11. osztályban tavasszal, akkor a 11. félévi és a 10. év végi jegyeket számolják? Vagy 9. év vége, 10. év vége? S ha inkább 12. év elején tenném, akkor 10. és 11. év vége, vagy 11. félév és év vége?
2009. nov. 24. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden tárgyból le akarsz érettségizni?:O Meg lehet ezt tenni egyáltalán?! Mármint utána ugyanúgy kell suliba járnod,nem?


Én németből tettem előrehozottat 12.félévkor,a felvételibe a 11es és 12es jegy számított bele,12.év elején osztályozó vizsgát kellett tenni.Az érettségihez nem számít az évvégi jegy.

2009. nov. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
abból a tantárgyból tudsz érettségizni, amit előtte 2 évig tanultál. Ha mondjuk nyelvből szeretnél előrehozottat tenni, abból OSZTÁLYVIZSGÁT kell tenni előtte, mivel 12-ben is kötelezően tanult tantárgy. Azért kell az osztályvizsga, mert az érettségi tantárgyból kötelező, hogy legyenek érvényes évvégi jegyeid, minden kötelezőnek számító tanévben. Én németből előrehozottat csináltam 11. évvégén, így 11. és 12. évvégére osztályvizsga alapján kaptam jegyet. Fizikából 12. ősszel csináltam előrehozottat, de mivel ezt csak 11-ig tanultuk kötelezően, így ebből nem kellett osztályvizsga. Remélem segítettem.
2009. nov. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
előző vagyok. Barátnőm földrajzból érettségizett 11. évvégén, mivel ezt is csak 9. és 10. osztályban tanultuk kötelezően, neki ezek az évvégi jegyei számítottak bele, illetve osztályvizsgáznia sem kellett.
2009. nov. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!