Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi időm lesz az emelt...

Mennyi időm lesz az emelt szintű szóbeli érettségin, hogy kidolgozzam a tételt?

Figyelt kérdés
És van olyan tantárgy, ahol nem is adnak időt rá?

2013. dec. 17. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyelveknél nincs tételkidolgozás, ott élesben kell reagálnod arra, amit húztál.


Minden más tárgynál van időd, van egy minimum, amit kötelesek biztosítani, de ezt mindig be is tartják, mivel ez kb. az egyetlen dolog, ami miatt fellebbezni lehetne a szóbelin. De ha valaki nagyon szerencsétlenkedik előtted, akkor az alap 30 percnél lehet, hogy több időd is lesz.

2013. dec. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá szerencsétlenkedni. A nyelvek kivételével valóban 30 perc a minimum, de teljesen normális, ha többet vár valaki, az egy óra készülési idő is egészen szokásos. (Egyébként kapásból egy csomó dolgot fel tudnék sorolni, amiért még fellebbezni lehet, de ez mellékszál.)
2013. dec. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sorold már fel, érdekel. Tavaly érettségiztem, két tárgyból is emelt szinten, csak tudom, hogy az egyetlen dolog, amibe bele lehet kötni igazán, az az idő: ha túl kevés a felkészülésre biztosított, vagy ha túl sokáig feleltetnek. Mást nem igazán tudsz fellebbezni a szóbelin.
2013. dec. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Máris mondtál egy másodikat. :-)
2013. dec. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
"kb. ez az egyetlen dolog" alatt ezt a kettőt értettem, csak nyilván szegény kérdező szempontjából a legkevésbé sem releváns, hogy mennyi ideig szóbeliztetnek.
2013. dec. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezért mondtam, hogy mellékszál.
2013. dec. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!