Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik jobb? Egy erős iskolába...

Melyik jobb? Egy erős iskolában gyengébbnek, vagy egy átlagos, esetleg rosszabb suliban a legjobbak közt lenni?

Figyelt kérdés
2013. dec. 18. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem személyes tapasztalatom a dolog, de szerintem az utóbbi sokkal nagyobb hátrány lehet, mint végigküzdeni egy erős gimit.

Én erős suliba jártam, de nagyon jó eszem van, és nagyon szorgalmas vagyok, így tudtam teljesíteni a szintet. Viszont a nehezen tanuló húgomat ez eléggé megrémítette, hogy az ötösért ennyit kell tanulni, ezért ő elvből egy könnyű iskolába ment, mondván, ott majd motiválja, hogy sokkal jobban teljesít. Na, hát ez nem úgy jött össze, ahogy akarta.

1: Az iskola még a vártnál is rosszabb volt, szinte ciki, hogy ő tanul, és szeretne ötös lenni.

2: Kevés munka és energia befektetésével simán 4-es 5-ös tanuló abban a suliban, ezért kb. semmit sem küzd, csak akkor ül le tanulni, amikor holnap tz vagy felelés van. Jövőre érettségizik, és semmi tudat nincs benne azzal kapcsolatban, hogy erre előre kéne majd készülnie.

3: A gyengébb iskola ötös tanulója nincs egy szinten az erős iskola ötös tanulójával. Így elég sok az értetlenkedés, amikor a négyes-ötös gyerekek kettes-hármas érettségiket csinálnak, mert ezt a szintet üti meg az iskola.


Hirtelen ennyi jutott eszembe. Persze alakulhat máshogy is, de szerintem ez nem egy jó stratégia.

2013. dec. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Érzésre vszínűleg a második jobb. De az első természetesen hosszú távon kifizetődőbb.
2013. dec. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%

Én az alapján választottam sulit, h melyik van a legközelebb.

Egy közepes suli volt, nem volt semmi gond.

Ez meg az év hülyesége, h valaki 4 évig 5-ös, majd érettségin 2-est ir.

Tanárok elvből nem adnak rosszabb jegyet, főleg, ha tudják vannak tervei.

Na mindegy, én lazáztam, az egyetemen rá kellett kapcsolni, de nem volt vészes.

2013. dec. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egy viszonylag gyenge suliba jártam és ezért egyik legjobb tanuló voltam, az érettségi is tökre könnyen ment, egy picit sem készültem otthon semmire. Most meg egyetemen első vizsgaidőszak és azt hiszem, hogy meghalok, annyira nincs rutinom a tanulásban. Inkább menj erős iskolába szerintem.
2013. dec. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
Menj egy közepes suliba,az az aranyközépút.Egyébként elég valószínűtlen,hogy valaki 4 évig ötös,érettségin kettes...WTF?! Akkor nagyon gyenge sulinak kell lenni...
2013. dec. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Erős iskola jobb. Nekem sem voltak túl jó jegyeim, viszont ennek ellenére kitűnő lett az érettségim, és pl kémiából még egyetem első félévében is abból éltem, amivel gimiben hármasra tudtam teljesíteni.
2013. dec. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Látom a sok luzer nehezen viseli, h évekig fölöslegesen szopott a nehéz suliban.
2013. dec. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Tudod, van egy dolog, amit egy szar suliban soha nem fogsz megkapni, és az a kapcsolati háló. Csak az osztálytársaimból 34 ember van, aki mind egyetemre jár, mind az ország legjobb egyetemeire (BME, BCE, ELTE, SOTE, Szent István Egyetem és túlás nélkül, tényleg mind a 35-en ezekre az egyetemekre járunk) és mindhez fordulhatok, bármi nyűgöm van.
2013. dec. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
32%

Persze, mert aki középsuliban nem nyalja mások seggét, annak soha nem lesz ismeretsége, egy életre elvágja magát.

No comment!

(Ez a "Csak komoly suliból érkezettek tudnak csak diplomát szerezni" meg az év vicce, ezekből bőven látszik, h rettentő korlátoltak vagytok)

2013. dec. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!