Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nyavalyognak sokan...

Miért nyavalyognak sokan azért mert a mai osztályokba átlagosan kevesebb gyerek jár mint régebben?

Figyelt kérdés

Főleg idősektől szoktam hallani ehhez hasonlókat hogy:

" A mi időkben egy osztályban 35-40 gyerek járt de a mai osztályokban csak 20-25 gyerek jár ez olyan rossz "


Illetve facebookon az egyik tanár feltett egy képet amin a tavalyi 8. osztály tablója volt. Erre oda jön egy idős nő parasztkodni a kommentek közé hogy: "nem tűnt fel valakinek hogy a képen több a tanár mint a gyerek?"(mert 21 tanár volt a képen és 20 gyerek).


Tényleg nem értem hogy miért lenne ez olyan rossz...


Egyébként én 8.-os vagyok és a mi osztályunkban 18 gyerek jár. És még így is eléggé hangos az órákon az egész osztály!

Na akkor meg mi lenne már ha dupla ennyien lennénk???! Akkor zűr-zavar lenne minden órán!

Ja és minél kevesebben járnak egy osztályban annál eredményesebb a tanár munkája illetve annál kevesebb a zaj! Tehát ez pont hogy jó!


Azt még megértem hogy azért nyavalyognak mert a tanítási minőség romlott de azt tényleg nem tudom hogy miért nyavalyognak ezen mert kevesen vannak egy átlagos osztályban. Attól hogy kevés az osztálylétszám nem féltétlenül jelenti azt hogy rossz a tanítás minősége.


Talán nem ismerik ezt a mondást: "Nem a mennyiség a lényeg hanem a minőség!" ?



2013. szept. 8. 12:29
 1/2 anonim válasza:
Ez biztos személyiségfuggo, én még nem hallottam ilyet oregektol és a nagyapám osztályába 18-an jártak.
2014. dec. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem... nekem is volt ilyen ismerősöm, aki szerint rossz, ha kevesebben vannak. Hááááát... lehet, hogy nagyobb volt a zsibongás meg a visongás meg biztos voltak olyan játékok, amiket többen lehetett játszani meg több barátja volt az embernek. De hogy tanulás terén nem jó, az is fix. Nálunk suliban és gimiben is 27-33 gyerek volt... a 33 már sok is volt. Ennyi gyerekkel a legtöbb tanár nem bír el főleg manapság, és nem is tudott a tanár se velük egy pillanatot se külön foglalkozni... míg 27 gyereknél már jóval könnyebb volt néha rápillantani a füzetre, és rámutatni, hogy XY mit csinál rosszul.


Az ofő is jobban megjegyezte, kinek milyen baja van, melyik tanárral beszéljen kiről, több figyelmet kaptunk egyesével.

Plusz a terem sincs túlzsúfolva, jóval tágasabb, jobb a levegője... csoda, hogy mondjuk egy levegőtlen teremben jobban elfáradnak a diákok?


Vhogy mindig úgy érzem, hogy azok, akik emiatt panaszkodnak, pont azok, akik nem tanulni mentek be, és nem továbbtanulni akartak, hanem mert muszáj volt vagy haverozni.

2016. szept. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!