Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudok fejben számolni! Ez...

Nem tudok fejben számolni! Ez hátrányt jelent?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagy problémát jelent számomra, hogy nehezen

vagy egyáltalán nem megy a fejszámolás-képessége.

Egyszerűen nem tudok fejben számolni. És attól

tartok később ez problémát fog jelenteni a vásárláskor.

Most se tudok számológép nélkül vásárolni, de ez

nem állapot. Mindig vigyek magammal számológépet?



2013. dec. 19. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát én ilyet nem hallottam, hogy ép értelmű ember, aki elvégezte az általános iskolát, ne tudna minimum 3 helyiértékig fejben összeadni-kivonni 2 számot... Hátrányt jelent-e? Hát ezt ezek után döntsd el te.
2013. dec. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jó, akkor másképp mondom: ha a pénztárhoz érek,

addigra elfelejtem a termékek árának pontos összegét.

Más van esetleg hasonló problémával? Mi a teendő?

2013. dec. 19. 21:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát szerintem a legtöbb nem tudja/nem is próbálkozik fejben tartani addig. Azért az összeadással nem szoktak átverni tégedet, de ha ez zavar, akkor: igen, járj zsebszámológéppel. (vagy mobil, vagy csak írd le egy papírra, vagy hajtogasd a fejedben végig)


Amúgy nem kifejezett előny, de komoly hátrány sem ez...

2013. dec. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy folyamatosan adom össze az árakat, de leginkább előre megbecsülöm, hogy amit veszek, mennyibe fog kerülni, mert a reklámújságok alapján írom össze a bevásárlást. Tehát nálam befolyásolja, mi az olcsóbb, mert abból lesz kaja. De egyébként a legtöbb mobilon van számológép. Valamint sok boltban van már külön árleolvasó a vásárlóknak.
2013. dec. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hiszti.


Nem kell centire pontosan fejben tartanod az árakat, elég ha nagyjából becsülöd. Ami 270 az 300, ami 1240 az 1300 vagy 1500. Rá lehet kattanni, én már a nagybevásárlások árát is max 1-2 ezres pontossággal meg tudom adni, mire a kasszához érek.


Egyébként, ha ez nálad ekkora probléma, akkor egyrészt irigyellek, másrészt igen, hordj magaddal számológépet.

2013. dec. 21. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ez valóban nem akkora baj,

de valahol mégis fontosnak tartom!

2014. jan. 4. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!