Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért akar ennyi ember pszicho...

Miért akar ennyi ember pszichológus lenni?

Figyelt kérdés
Magával a szakmával nincs semmi bajom, csak érdekesnek tartom hogy velem korombeliek (17 évesek) közül sokan pszichológia szakra készülnek. Tudom, hogy nem vesznek fel sokat, de miért van ennyire sokra szükség? Szerintem ez nem olyan dolog mint egy háziorvos, akit egy átlagos ember minden évben vagy még gyakrabban meglátogat.
2013. dec. 20. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:
97%

1. Annyira azért nem jellemző ez a népszerűség országszerte vagy világszerte. Te pont egy ilyen környezetben vagy. Nálunk a 100 emberből az évfolyamon én voltam az egyetlen, aki pszichológiára ment.

2. A korodbeliek majd rájönnek, hogy mégse annyira akarnak a pszichológiára menni, amikor megtudják, mekkora ára van (nem feltétlenül pénzben - sokkal inkább időben és egyéb dolgokban). És hogy ez nem olyan egyszerű, amilyennek ők gondolják. Ráadásul egyébként a legtöbben, akik erre a pályára készülnek, még csak nem is valók rá. Erre is később jönnek rá, mikor elcsesztek pár évet.

3. Egyébként sokat vesznek fel. Rettenetes túlképzés van. Csak az ELTE-re 250 embert vettek fel idén - teljesen feleslegesen. Nincs is szükség ennyire, és nem is tudnak feleennyien sem elhelyezkedni.

4. Nem látsz bele annyira a pszichológia összetettségébe - ezt úgy értem, hogy nem is gondolná az ember, mennyi ága van, és milyen különböző területeken lehet alkalmazni - és egyre inkább alkalmazzák is. Rengeteg olyan iránya van, ami csak most kezd el igazán fejlődni és a köztudatba bekerülni - ezek között bőven van olyan is, amely igenis olyan dolog, mint egy háziorvos. Van szükség pszichológusokra, ezt persze sokan nem ismerik be - rengeteg támadás és szkepticizmus éri ezt a szakmát, sokszor jogtalanul. Az emberek csak akkor fordulnak pszichológushoz, amikor már komoly baj van - pedig teljesen egészségesen is lehetne, az sem ciki. De ennél mélyebben nem akarok belemenni :)

2013. dec. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
37%
Talán azért mert mindenki beteg lelkileg és így szeretné kezeltetni magát.
2013. dec. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!