Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek ha nem vettek...

Mihez kezdjek ha nem vettek fel egy egyetemre sem?

Figyelt kérdés

mindjárt itt a nagy nap, és egyre jobban félek. Pótfelvételizésen kívül van más lehetőség hogy ne maradjon otthon? esetleg menjek külföldre szerencsét próbálni a barátommal? vagy keressek munkát? de hát érettségivel?:S nagyon tanácstalan vagyok.

várom a válaszokat, köszönöm!


2008. júl. 14. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor engem nem vettek fel elsőre, nem adtam fel. Elmentem dolgozni, de közben elvégeztem egy angol nyelvtanfolyamot, lenyelvvizsgáztam, amivel pluszpontokat szereztem. Következő évben már bent is voltam az áhított főiskolán!

De szerintem egyenlőre ne gondolj ilyenekre, bízz benne, hogy felvesznek!! Sok sikert!

2008. júl. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi a választ!:)

van emeltem van közép nyelvvizsgám..és pont nyelvi szakra akarok menni:S az érettségim sem lett túl rossz (minden 5 csak matek 3). De új rendszer van és nagyon ki vagyok bukva hogy mégis mi van. Jó, lehet 24.-e után könnyebben veszem a dolgokat de most ez így rémálom:S

nagyon köszi a bíztatást!:)

2008. júl. 14. 22:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az új pontrendszer miatt ebben az évben elég reálisak lesznek a ponthatásrok, a jövőre felvitelizők már jobban meg fogják szívni. Mehetsz dolgozni, vagy valamilyen felsőfokú okj-s képzésre, nyelvvizsgázhatsz felsőfokon, emeltezhetsz még egy másik tantárgyból... rengeteg lehetőséged van. De szerintem nincs miért aggódnod, mert van emelted, nyelvvizsgád, jó az érettségid, és szerintem a tanulmányi átlagod is (bár ezt nem írtad).
2008. júl. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
tavalyi tanulmányi átlagom 4.6-7 körül volt, felvételi tárgyak azok jók voltak, idén meg csak 1 négyesem volt, a matek. De reménykedem.
2008. júl. 14. 22:37
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha esetleg nem vennének fel,semmi sem történik! Egy év nem a világ! Én több évet is kihagytam érettségi után,dolgoztam meg tanultam mást,és most,27 évesen megyek neki az egyetemnek,mert mostanra döntöttem el h mit is szeretnék kezdeni magammal...szóval nem maradsz le semmiről!

Kereshetsz munkát pl.recepciós-ide kell a nyelv,vagy titkárnő vagy hasonlók.Nyelvtudással nagyobb az esély munkát találni. De ha a pluszpontra hajtasz,akkor esetleg még elvégezhetsz egy olyan okj-s sulit,amit beleszámitanak majd a leendő szakodba.Asszem van ilyen.

De fel a fejjel,még nincs minden veszve,bár én is épp úgy izgulok mint Te! :)) Idén viszont tényleg könnyebb bejutni mindenhová mert nagyon kevesen jelentkeztek...

Azt megkérdezhetem h hova jelentkeztél?

2008. júl. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
privátba írok neked utolsó válaszoló!
2008. júl. 14. 23:50
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ok. :)
2008. júl. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy, a választott pályához lehetőleg minél közelebbi OKJ-s szakmát, s egy olyan szakiskolát, ahol ezt estin vagy levelezőn is okítják. Sok hasznos ismerettel és tapasztalattal gazdagodhatsz, s ha jövőre felvesznek, akkor is be tudod fejezni a szakmaszerzést. Amennyiben nem vennének fel a következő évben sem, akkor pedig egy szívedhez nagyon közelálló szakképesítéssel gazdagodsz. (Ha pénzed nincs a képzésre, akkor ugyanezt a szakmát nappali, iskolarendszerű képzésben kezd tanulni. Ha jövőre felvesznek, akkor legfeljebb abbahagyod, s később stin-levelezőn befejezed majd.)
2008. júl. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!