Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megteheti az iskola hogy...

Bodzácska kérdése:

Megteheti az iskola hogy osztalypenz befizetes elmaradas miatt nem ad matricat a diakigazolvanyomra?

Figyelt kérdés
Felnott oktatasban veszek reszt egy szakkepzo iskola esti szakos tanulojakent. A beigert es a megvalosult oktatas kozt hatalmas kulonbseg van. Nincsenek tankonyveink, a tananyag vazlatat az iskola honlapjarol lehet letolteni. Az idegen nyelvi oktatas katasztrofa, bar ez a csoporton is mulik, nem a tanaron, ezt elismerem, de egyszeruen nem erdemes beulni ra, annyira nem halad semmit az ember. A szakoktato a Baratok koztbol es a Joban rosszbambol hoz peldakat/en egyiket sem nezem/ es amugy is csak felolvassa a vazlatot. Az osztalypenz havi 1500 Ft. 5 honap elmaradasom van, ezert nem kapok matricat. Mas sem, amig be nem fizetik a penzt. Nem hiszem , h ezt az osszeget visszakapnank, persze az isk.honlapja szerint ez mindenfele program fedezesere szolgal. En annak is orulnek, ha legalabb konyveket vennenk belole. Miskolc, Fokusz iskolarol van szo.

2013. dec. 28. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem ezt nem tehetik meg a diákodra a matrica a tanulói jogviszonyod után jár, akkor is ha bármilyen pénzzel lógsz az iskolának, de az osztálypénz nem nevezném még tartozásnak sem, ugyanis ilyen összeg fizetésére nem kötelezhetnek téged. Az iskola csak a törvényileg előírt összegeket vagy a tanulóival szerződésben foglaltakért szedhet be pénzt a többi dologért csak önkéntes alapon gyűjthet be pénzt ha te nem akarod ne fizesd be...

Most azt hogy bejelentést (ne feljelentés szót használjál a kettő nem ugyanaz)teszel az Oktatási Hivatalnál. (nyugi lesz matrica rögtön) Viszont egy sulinak ki vagy szolgáltatva, szóval ők vizsgáztatnak..és akármilyen a színvonal megbuktathatnak ha akarnak...ezt Te döntöd el mi ér többet számodra.

2013. dec. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt! Igen, en is erre gondoltam, h kj vagyok szolgaltatva. Egyik munkatarsuk mondta egyszer / már nem dolgozik ott/ h.ebböl a penzbol az iskola dolgozoi mennek nyaralni. Nekem eddig internetem sem volt /szamitogepem, laptopom most sincs, mobilrol netezek/ nagyon nehezen tudom megoldani a tananyag letolteset. A kinyomtatas ujabb osszegbe kerul. Nem kis pld.szam eseten lesz egy rossz minosegu hasznalhatatlan vacak, ami meg sokba is kerul. Anatomiat tanulok, a feltoltott anyag egy rosszul beszkennelt fekete feher nem minositem mi. Ezt jeleztem ezt, de csak azt a valaszt kaptam, h akkor vegyek magamnak konyvet. Ami oke, de akkor minek az osztalypenz? Nem fogunk osztalykirandulni menni. Ami még bosszant, h a tananyagot pdf-ben toltik fel, akkor is ha nem konyvbol szkennelt anyagrol van szo. Van h csak 10 sor van rajta, de pdf-ben ossze se tudom huzni, h olcsobb legyen a nyomtattatás. Remesen duhos vagyok.
2013. dec. 28. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!