Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Összefogással fel lehetne...

Összefogással fel lehetne lépni az eredendően semmire se jó szakok ellen?

Figyelt kérdés
2013. dec. 30. 11:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
51%
Miért akarsz fellépni ellenük? Árt neked a létezésük?
2013. dec. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Igen, és az egyetemista ismerősi köröm több, mint felének is.
2013. dec. 30. 11:59
 3/30 anonim ***** válasza:
53%
Miért, szerinted melyek az eredendően felesleges szakok? Mondj ötöt, légyszíves.
2013. dec. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából az egész országnak árt a létük. Aki ilyenre jár, annak azért, mert azt hitte, ér is valamit, aki nem ilyenre jár, azoknak meg azért, mert az ő adójukból is finanszírozzák, és még ha nem is lenne adóból finanszírozva, a gazdaság nem zéró összegű játék, tehát ha más elcseszi az életét, az nekem nem hogy jó lenne közvetve, hanem rossz.
2013. dec. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Harmadik válaszoló, pontosan!!!


Nem lehet elvárni egy 18-20 évestől, akinek ez az első nagy döntése, hogy ne essen csapdába és ne higgyen a hazug dumáknak! Maga a szak neve, a felvi.hu-s leírás, az egyetemek leírása és szövege is lehet hazug!

2013. dec. 30. 12:15
 6/30 anonim ***** válasza:
53%
Kedves kérdező, ismételten kérdezem: mely szakok eredendően feleslegesek szerinted? Csak ötöt mondj.
2013. dec. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Mivel reál szakra járok, csak reál szakot tudok, olyat, amit nem ismerek, nem bántanék. Így hármat tudok:

műszaki menedzser, környezettan, környezetmérnök

De mivel változatlanul nem bántanék ismeretlen, csak ESETLEGES, hogy a természetvédelmi mérnök és a humánökológia mesterszak se jó semmire.

Ami valamilyen irányultságú, tehát nem mindenről tanulsz de semmiről se eleget, azok "jók".

2013. dec. 30. 12:25
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

5 ilyen szak példának:


- szabad bölcsészet

Semmire sem jó, mert eleve nem olyan dolgokat tanulnak, amivel pénzt lehet keresni, illetve amivel igen, ahhoz nem diploma vagy nem ez a diploma kell.


- andragógia

Elvileg megvan mire való, de egy tanári vagy gazdasági szakkal ezen területen jobb eséllyel lehet indulni.


- kulturális mediáció

Nézd meg a tantervét, művelődésre jó, de a munkaerőpiacon ezekkel a dolgokkal nem boldogulsz.


- környezetmérnök

Magyarországon egyáltalán nem keresett, olyan helyen tudnak elhelyezkedni, ahol egyébként jobban örülnének más mérnöknek, pl. vegyészmérnöknek, biomérnöknek.


- környezettudományi

Dettó. Ráadásul jobb helyen nehéz is, mint a környezetmérnök.


- kereskedelem és marketing

Ezekhez érzék kell, nem az az áltudományos hablaty, amit tanulnak.


+1 kommunikáció, azt hiszem ezt nem kell magyaráznom...


Szándékosan nem írtam olyat, amire viszont szükség van, csak 10-ed annyira sem, mint amennyit képeznek, pl. vendéglátás és turizmus. Hozzáteszem, hobbiból, sokadik diplomának nincs az a szak, amely ne lenne jó.


Abban biztos vagyok, hogy az általam felsoroltakat is meg lehet magyarázni, de kár a fáradtságért, a felvi.hu-n van leírás minden szakról, hogy hol lehet velük elhelyezkedni, és annál nagyobb bullshitet úgysem tud itt senki összehozni.

2013. dec. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
45%
Hú, kérdező, én írtam ezt az 5 + 1-et, de amiket te írtál, azok közül a műszaki menedzser pont nem ilyen, legalábbis aki a BME-n végez és jó helyre megy gyakorlatra, az jól tud érvényesülni, igazából maga a szak sokkal jobb a gazdasági szakoknál, mert azokkal szemben nem műszaki analfabétákat képez. Bátyám ezen a szakon végzett anno, és most igencsak jó állása van, méghozzá olyan, ahol hasznos, hogy vannak gazdasági és műszaki alapjai is egyaránt. Szvsz én nem megszüntetném ezt a szakot, hanem a gazdálkodás és menedzsmentet alakítanám át ilyenre.
2013. dec. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Láttam már olyat, aki itt nagyobb bullshit-et hozott össze az egyik, általad is említett szakról, mint ami a felvi.hu-n van.


Nem tudom, de tehetséges emberek írják a szakleírásokat a felvi-re, egy naiv 18-19 éves egy csomót kombinál és álmodozik ezek kapcsán. Aztán egyetemen, első, második évben már rájön, hogy semmire se jó a szakja.


Nagyon kellemetlen közölni, hogy semmire se jó a szakod és magad se tudod, mit fogsz kezdeni magaddal, ha kérdezik...

2013. dec. 30. 12:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!