Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Összefogással fel lehetne...

Összefogással fel lehetne lépni az eredendően semmire se jó szakok ellen?

Figyelt kérdés
2013. dec. 30. 11:51
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Kívülről se a műszaki, se a gazdasági részhez nem érti megmondóembernek tűnik a műmen, de elnézést kérek az ezt végzettektől, ha nem az.


De a környezetesek azok. Mind a kettő. :D De ebben egyet is értünk. :D

2013. dec. 30. 12:40
 12/30 anonim ***** válasza:
Fáradtságért helyett fáradságért, elírtam.
2013. dec. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nekem több ismerősöm helyezkedett el a környezetmérnöki végzettségével, pedig ezt itt nem a főváros :D
2013. dec. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
51%

Nagyon olyan sok pozíció van a cégeknél, ahol nem mélyen kell tudni a műszaki dolgokat, viszont nem árt, ha átfogó képed van róla, a közgazdászokhoz képest meg nem jelentős a hátránya egy műmennek. Ha csak abból indulok ki, hogy mennyi mérnök szerzett közgáz másoddiplomát, és elsősorban gazdasági területen dolgoznak, ahol viszont igencsak hasznos, hogy nem hülyék műszakilag, akkor nem ördögtől való gondolat eleve ilyen szakembereket képezni, és nem utólag módosítani.


Egyébként manapság divat leírni a hibrid szakokat, másik ilyen például a gazdaságinformatikus, csakhogy gyakori probléma az, hogy nincsenek közvetítő emberek, az informatikusok többsége hülye a gazdasági kérdésekhez, amik akár őt is érinthetik egyébként a munkahelyükön, a gazdasági területen dolgozó pedig egy informatikai cégnél nagy eséllyel pont azért nem tudja érvényesíteni az infós munkatársaknál a gazdasági érdekeket, mert ő meg abba nem lát bele minimális szinten sem.


Egy olyan világban, ahol a specializáció fontos, ugyanúgy fontosak az összekötő területek is, szóval nem tudok azzal az állásponttal azonosulni, hogy aki mindenhez ért, az semmihez sem, mert igenis szükség van a mindenhez kicsit értő emberekre is.

2013. dec. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

13:

Nekem is voltak ismerőseim, akik elhelyezkedtek vele. Volt egy, aki ugyanazt tanította szakközépben, olyanoknak, akikről tudta, hogy azzal sosem helyezkednek el. Mások meg nagyrészt vegyipari cégnél gyakorlatilag vegyészmérnökként csak kisebb tudással, jobban jártak volna utóbbi szakkal.

2013. dec. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

A "nagyon keresett" vegyészmérnök szakkal kapcsolatban egyébként nevetséges tapasztalataim voltak. Sokáig dolgoztam diákként az egyik legismertebb gyógyszeripari cégnél (nevet nem írnék, nincs olyan sok), sok vegyészszakossal dolgoztam együtt.


És amit láttam: ha az ember végigment a folyosón, kb. mindenki mindenkinek a rokona volt, komplett családok dolgoztak a cégnél, méghozzá érettségivel meg 8 általánossal (ők ugye anno x éve bekerültek és bent maradtak). Rokon nélkül bekerülni esélytelen volt, hiába jelentkeztek a céghez a diákmunkás társaim, sorra elküldték őket, miközben még minőségellenőrnek is az érettségis kis "menyem" került be...

2013. dec. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

13:

Olyan szakma nincs, hogy környezetmérnök.

Elvileg környezetvédelmet tanul, esetleg az a hivatása, de nem fog hozzá behatóan érteni.

Nem ért mintavételekhez, mérések végzéséhez se, mérések kiértékeléséhez se és megoldások kiötléséhez sem. Akkor mihez?


Általában, ahova "benyomják" őket, az az EHS (lényegében munkavédelem) pozíció (ált. munkavédelmi szakmérnöki képzéssel együtt), de oda sok más mérnök is jó. Másik a minőségbiztosítás, de oda is sok más mérnök is jó, például minőségirányítási (v. biztosítási ?? ) mérnök.


Szóval valahogy, szerencsével és/vagy rokonnal el lehet helyezkedni irodai kisegítő melón kívül is környezetmérnök diplomával, de nem környezetvédelemmel fog foglalkozni.

A tudását nem hasznosíthatja a munkahelyén de nincs is hasznosítható tudása.


A környezettan jobb szaknak tűnik, mert több tárgyuk kémiás, fizikás, egyéb természettudományi, többet foglalkoznak vízzel, talajjal, geológiával, mint egy környezetmérnök.

Viszont a környezettanos "nevében" nincs benne az, hogy 'mérnök', így jobban leírják...



Mindkettőt testközelből ismerem, ráadásul sok közeli (nagyon közeli!) ismerős által. Nem a szomszédpista barátnőjének a testvére.....

2013. dec. 30. 13:28
 18/30 anonim ***** válasza:
67%

A véleményem egyébként az, hogy nagyon sok "büfészak"-ra lenne kereslet akkor, ha tényleg normális és oda való emberek végeznék el.


Itt van például a kommunikáció szak, ami elvileg azért létezik, hogy az onnan kikerült emberek újságírók, rádiósok és tévések legyenek. Erre felvesznek minden boldog/boldogtalant, olyan embereket is, akik még soha életükben egy könyvet nem olvastak el vagy egy sort nem írtak le a saját akaratukból.

Ha lenne minimum valami előfelvételi rendszer, hogy tényleg azok az emberek kerülhessenek be, akik mondjuk tehetségesen írnak, jó az előadóképességük, akkor máris megnőne az elhelyezkedési lehetőségük, mert tényleg olyan emberekről beszélnénk, akik értenek a szakmához, amire elvileg mentek.

2013. dec. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Igen, felvételi kellene, még akkor is, ha visszaélésre ad lehetőséget.

A kar maga döntse el, kikre van szüksége!!


Másik: igenis legyen követelmény!

Ezzel a véleményemmel haverok között se vagyok népszerű, aki tud róla (kis strébernek néznek :D ), de igenis rúgják ki, aki nem egyetemre való, NEM AKAR tanulni.

NEM AZT mondom, hogy 75%-ot rúgjanak ki, viszont mondjuk olyan 30-40%-ot esetleg nem ártana...

2013. dec. 30. 14:07
 20/30 anonim ***** válasza:
50%

16:

Ez így van, de sehol sem állítottam, hogy a vegyészmérnök szakkal könnyű lenne elhelyezkedni, ettől még nem oda sorolandó, mint a környezetmérnök, mert attól még, hogy nehéz elhelyezkedni vele, még szüksége van a munkaerőpiacnak vegyészmérnökökre, a környezetmérnök szak viszont egy mesterségesen létrehozott valami, amire valós piaci igény egyelőre még nincs.

2013. dec. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!