Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Központi felvételivel kapcsola...

Központi felvételivel kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Idén fogok központi felvételit írni és lenne néhány kérdésem: Nektek melyik ment könnyebben a matek vagy a magyar? Hány pontot értetek el? Melyik évben írtátok? Könnyűnek vagy nehéznek ítéltétek meg a feladatsorokat? Melyik középiskolába vettek fel a pontszámotokkal? Oda is akartatok menni(elsőnek jelöltétek)? Van valami különleges jó tanácsotok? Ti is nagyon izgultatok előtte? Elkísért valaki az írásbelire? Osztállyal együtt írtátok? Előre is bocsi a sok kérdésért, de nagyon izgulok. 14/L

2013. dec. 30. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:

2010-ben írtam, akkor a matek baromi nehéz volt, magyar meg baromira könnyű. Előkészítőre jártam előtte abban a suliban, ahova szerettem volna menni, illetve jártam külön tanárhoz is magyarból. Hát, ahhoz képest nem sikerült túl jól, 45 lett a magyar, 26 a matek, holott előkészítőn írtam 32-t is. Szóval kicsit el voltam kenődve, betudható még a rutintalanságnak is, az utolsó pár feladathoz pl. hozzá se kezdtem...

A szóbelit is jól elszúrtam, emiatt eléggé hátracsúsztam, 70 embert vettek fel 106. voltam a ranglistán, és felvették még a 120.-at is.

Második helyre egy gyengébb gimnáziumot jelöltem, ott csak a jegyek és a központi dominált ott az ideiglenesben 6. lettem.

Apumék kísértek el, addig ott maradtak velem, és haza is hoztak. Eléggé izgultam, gondolhatod. :) Ja, és senkit nem ismertem a teremből, aki meg a sulimból ment oda írni szintén, azok is más terembe kerültek.

Tanács: ne izgulj, tudom könnyű ezt mondani, de ha izgulsz akkor se lesz jobb. Kaját ne nagyon vigyél, nem lesz időd.

Sok szerencsét! :)

2013. dec. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a részletes választ :) és megpróbálok
2013. dec. 30. 21:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 2008-ban írtam, már nem tudom, hogy melyik hány pontos lett, azt tudom, hogy összesen 64 pontot értem el (talán 38-26 magyar-matek volt), és a Hengersor úti gimnáziumban írtam Pestszentlőrincen.


Engem nagyon nem izgatott a központi, mivel jó tanuló voltam, a matek kifejezetten jól ment, bár a központi nem ezt a képet adta; elvileg abban az évben is nehéz volt a matek, de volt 1-2 feladat, amit félreértettem, azért nem sikerült jóra, a sulimban ez az eredmény a legjobb 10-ben benne volt (átlagos suli). Másik dolog, ami miatt nem stresszeltem rá, hogy összesen 2 sulit jelöltem meg: az egyik a Zrínyi Miklós Gimnázium (és akkor még szakközépiskola is volt) közbiztonság szaka volt (oda volt a legnehezebb bejutni, mivel 16 embert vettek fel, ráadásul 6-szoros túljelentkezés volt), az első körben a huszon-nemtudomhanyadik voltam; oda jártam előkészítőre, szerencsére a tanárok felfigyeltek arra, hogy szorgalmas vagyok, jókat mondok, stb., ezzel némi pluszpontot szereztem a bejutáshoz. Ide később fel is vettek, de csak a jegyeim (és a "benyalás") alapján, a központi eredményeit nem is vették figyelembe (legalábbis hivatalosan nem).


A másik hely, amit megjelöltem, az a Gundel volt, oda be is hívtak elbeszélgetésre, és oda is bejutottam volna.


A központira anya bevitt kocsival, hazament, amikor végeztem, felhívtam és értem jött. Összesen 1 ember volt velem együtt, ő is másik osztályba járt, és nem voltunk, csak köszönőviszonyban, beszélgetni nem is nagyon beszélgettünk a szünetben.


Arról nem is beszélve, hogy már nem emlékszem, miért, de késve értem be a központira, és a katedrán kellett megírnom.


Azóta az ELTE-re járok matek szakra.


Én azt tanácsolom, hogy bármennyire is izgulsz, próbáld meg magad kialudni a nagy nap előtt, vigyél magaddal csokit, szőlőcukrot, azok serkentik az agyműködést.


Sok szerencsét hozzá!

2013. dec. 31. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia.:D

Én most vagyok 9.-es. Tavaly írtam.

Tavalyi magyar egy vicc volt, hülyeségeken buktam néhány pontot. 30 perc alatt végeztem vele, 43 pont lett.

Matek sem volt nehéz, mindhárom geometriásnak nevezhető feladatom lett 0 pontos, figyelmetlenségből buktam máshol is. 28 lett, siralmasnak mondanám.:)

Kiskunfélegyháza-Móra Ferenc Gimnázium. Első helyen ezt jelöltem, ideiglenes listán benne voltam a legjobb 10-ben, pontosan már nem emlékszem. Szóbelim nem volt.

Annyit tudok tanácsolni, hogy ne parázz rá, nem éri meg. Ott írtam, ahová most járok. Szüleim nem jöttek. Osztály fele ott írta, együtt mentünk páran. Azt hiszem egy volt osztálytársammal kerültünk egy terembe. Egyébként én is nagyon izgultam a felvételi reggelén még megnéztem az előtte délután írt 6 és 8 osztályos felvételiket.

Sok sikert!:)


Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok!

2014. jan. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és a tanácsokat i. Remélem nem fogok nagyon izgulni. :)
2014. jan. 4. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!