Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségeim vannak...

Milyen lehetőségeim vannak Ismétlő és Szintemelő érettségire a lent leírtakat figyelembe véve?

Figyelt kérdés

2008ban érettségiztem és sajnos nem valami jó eredményyel magyarból,valamint nincs emeltszintűm.


Most 23 éves vagyok,szeretnék egyetemre menni mert sikerült megteremteni az anyagi hátterét.ELTE,programtervező informatikus a cél.


>Matematikából szeretnék szintemelőt tenni.60%os közép van most,valami hasonló kellene emeltszinten.Erre van lehetőség így? Valamint mivel nem használtam matek tudásom,felkészíteni feltudnak-e rá reális időkeretek között?


>Kell-e érettségizzek az összes többi tárgyból is újra vagy csak elég csak azokból,amiken javítani szeretnék?


>Gondolom ha 2014 nyáron ismétlő érettségit teszek valamiből,akkor az nem fog beleszámítani a 2014 szeptemberében induló egyetemi képzésekbe,mivel azokra már lekellett ,hogy addigra adjam a jelentkezésem 2014 február 15-ig?



2014. jan. 4. 20:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak a felvételi tárgyakból kell újra érettségizned (persze ha akarsz, mert nem kötelező a meglévő ere4dményeid alapján is számolhatják a pontjaidat)

Te esetedben a magyar érettségi nem fog számítani.

Attól hogy 2014 májusban újra érettségizel tudsz jelentkezni most ferb. 15-ig (érettségire is eddig kell jelentkezni ha májusban szeretnéd letenni)

Tehát ebben az esetben ugyanúgy működik a felvételi neked, mint annak aki most 4-es középiskolás..ő is tud jelentkezni febr. 15-ig attól hogy még nem érettségizett le! (érettségi után a dokumentumok másolatát be kell nyújtani utólag erre július első napjai szokott a határidő lenni)

Egyébként a másik felvételi tárgyad mi lenne ha jól tudom lehet a matek mellé vagy fizika vagy info érettségi kell! Ezek valamelyikéből érettségiztél 2008-ban? Ha igen hogy sikerült??

2014. jan. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Fizika 61% középszint

Matek 60% középszint



Ezen kéne javítani,de lehet beugrok egy info emeltre vagyhasonlóra és puff annyi.Infoból elégjóvagyok.

2014. jan. 4. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!