Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogy kezdtétek el szakdolgo...

Ti hogy kezdtétek el szakdolgozatotokat?

Figyelt kérdés
Azoknak az embereknek a válaszát várom, akik most vagy már megírták szakdolgozatukat. ÉN megírtam a bevezetést saját hétköznapi nyelvemen, de a tanár visszaküldte az egészet, mert túl hétköznapi. A tapasztalataimat, élményeimet szakmaibban kellene megfogalmazni? Mesével kapcsolatos témám van.
2014. jan. 5. 10:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Érdemes először szakirodalmat gyűjteni, átolvasgatni a főbb részeket. De ez inkább még a témaválasztás része. Nekem sokat segített, hogy eztán megírtam a fejezetcímeket és az alcímeket (a témavezetőm is így kérte).

A bevezetésben meg kell határozni a hipotézist, megfogalmazni a problémafelvetést. Általában elvárják, hogy valamilyen tudományos munkára is hivatkozz, ne csak a saját tapasztalataidra.

Milyen szakon, pontosabban miből írod a szakdolgozatot?

Remélem tudtam segíteni.

2014. jan. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nyilván ezt várja, hogy szakmaibban fogalmazd meg.

Jó ötlet a bevezetés megírását a végére hagyni.

2014. jan. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én is most írom a szakdolgozatomat.

A konzulensem azt tanácsolta, hogy a bevezetést hagyjuk mindig a végére, sokkal könnyebb úgy megírni.

Jó ötlet lehet a szakirodalom, és forrásokat is jelölni! Így máris szakmaibb lesz az egész.

Milyen szakon vagy pontosan? Mi a feladatod?

2014. jan. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!