Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány nappal előtte kezdtek...

Hány nappal előtte kezdtek el/kezdtetek el tanulni államvizsgára?

Figyelt kérdés
2012. máj. 3. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Én jó erős egy héttel előtte, de nekem csak az egyik államvizsgám volt tanulós, a másik az fordítás-tolmácsolás témában zajlott, így konkrét anyagtanulással nem lehetett rá készülni.


Az olasz nyelv és irodalom szakos államvizsgám meg úgy zajlott,hogy húztunk egy irodalomtételt, egy nyelvészet tételt és egy módszertan tételt.Utána mind a háromra kaptunk 1/2-1/2-1/2 órát,hogy vázlatot készítsünk.Közben az előttem felelő felelt.Utána én mentem be és csináltam végig.


Amúgy ez tényleg anyagmennyiség függő.Jártam angol szakra is, ott kb. 1,5-2 hónappal előtte neki kell állni az államvizsgára készülésnek, mert 240 tétel van, 60 brit irodalom,60 brit történelem,60 amerikai irodalom, és 60 amerikai történelem.Nálunk annyi volt.Ja és mindegyikből 1-et kellett húzni + volt még mellé ilyen amerikanisztika+ british studies kérdés is.


Szóval baromira anyagmennyiség-függő.

2012. máj. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én matek szakon végeztem és ha jól emlékszem legalább 2-3 hétig intenzíven tanultam záróvizsga előtt. (mondjuk már nem tegnap volt:)
2012. máj. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát mondjuk a nyelvi szakokra inkább csak folyamatosan tudsz felkészülni, szóval az megint nem olyan..matekhoz meg nem tudok megint hozzászólni, én mindig szenvedéssel tanultam:D
2012. máj. 3. 12:07
 4/8 anonim ***** válasza:

5 évvel :)


Na jó, max. 2 hétig készülhettem rá, többet amúgy sem lehet egyhuzamban bírni szerintem. TTK

2012. máj. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Te mikor kezded és mennyi tételed van?


Én turizmusos vagyok, már ápr 25.-e óta olvasgatom. 19 A és B tételem van ami olyan 10 oldalas egy A átlagban..

2012. máj. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nekem van 21 tételem..de ilyen 120 oldal összesen..szóval jó lesz..://most kezdtem nemrég..
2012. máj. 7. 23:24
 7/8 anonim ***** válasza:
És mikorra kell? NEmrég kezdted??
2012. máj. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hát június elejére...tudom, tudom, időben vagyok:DD
2012. máj. 8. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!