Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért tanulunk ennyi feleslege...

Miért tanulunk ennyi felesleges dolgot az iskolában?

Figyelt kérdés

Hetedikes vagyok, és most komolyan elgondolkoztam ezeken.

Nyelvtan még hasznos talán, mert azért helyesen írni tudni kell.

Na de az irodalom. Mivel leszek több, ha tudom, mikor született Petőfi? Semmivel. Ráadásul nagyon nem érdekel az irodalom, utálom. Verseket tanulni is totál felesleges, mert nem érdekelnek, és úgy is mindenki elfelejti.

Töri az még egész érdekes, de néha nagyon felesleges dolgokat tanulunk...

Matek. Nem nagyon szeretem, és nem is vagyok jó belőle, sose ment. Én mikor fogom hasznosítani az életben a törteket, egyenleteket, geometriát.....? Soha.

Ráadásul az éneket alapból törölném a tantárgyak közül.


13/L



2014. jan. 8. 16:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Matek még a legértelmesebb tantárgy annak ellenére, hogy nem nyújtottam soha kiemelkedő teljesítményt.
2014. jan. 8. 16:17
 2/9 anonim válasza:
45%
Hetedikes fejjel még honnan tudnád, hogy mire lesz szükséged a közeljövőben?? Lehet, hogy pont az irodalommal szeretnél majd foglalkozni.
2014. jan. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
Nem kell tanulni. Iskolába járni kötelező, de hogy ott mit csinálsz, az a te dolgod.
2014. jan. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

"Én mikor fogom hasznosítani az életben a törteket, egyenleteket, geometriát.....? Soha."

Hajjaj! Nem is tudod elképzelni, hogy hányszor fogod még ezeket alkalmazni. Az irodalomra, meg általában a humán tárgyak többségére meg azért van szükséged, hogy ne legyél pallérozatlan bunkó. Hogy ne lehessen neked bemesélni, hogy Petőfi a megasztárban vált világhírű popénekessé. Ráadásul az éneket a zeneiskolákon kívül nem is veszik nagyon komolyan. Szinte sehol...

2014. jan. 9. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tom Benko ***** válasza:

Elég sok helyen. A magyar irodalomnak nem az a haszna, hogy tudod, hol született Petőfi, hanem hogy ki tudd fejezni magad, valamint egy szöveg irodalmi értékét felismerd.

A matematikának főleg a problémamegoldásban van szerepe, de bizonyos alaptevékenységek (számolás, százalék, egyenletek, stb) nélkül a mindennapi életben meg sem tudsz mozdulni.

A zeneismeret nélkül (mint az irodalomnál) nem értenéd miért nézi le minden jó érzésű ember a megasztaros senkiházikat.

2014. jan. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
0%
Kamukérdés
2014. febr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Barbi444 válasza:
Alapműveltség része hogy, tanulsz Beethowen-ről, Mozart-ról és egyéb zeneszerzőkről, ugyanez a helyzet van a költőkkel/írókkal.Technikát és rajzot azért tanulunk mert lehet hogy megtetszik és továbbtanulni majd hasonló helyre mész.
2015. jan. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Komolyan érdekelne, hogy mi az amit te tanítanál. Azt állítod komolyan elgondolkoztál a sok felesleges tárgyon, gondolom csak jutottál valamerre. Ez most nem vicc, vagy gúny, tényleg szeretném tudni te, hogy gondolkodsz ebben a témában. Elég csak egy hetedikes tantervet mondanod, de legyen heti legalább 30 tanóra (30x45 perc).

Ismétlem, ez nem trollkodás, gúny, vicc, vagy egyéb ilyesmi. Engem tényleg érdekel, mire jutottál. Úgy is, hogy messzemenőleg nem értünk egyet.

2015. jan. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na. Még mindig ez a véleményed?
2021. nov. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!