Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség vegyész és...

Mi a különbség vegyész és vegyészmérnök között?

Figyelt kérdés
2009. nov. 30. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Annyi mint az építész - építészmérnök között.

Szerintem semmi.

2009. nov. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Ég és föld. Nem akarok állást foglalni,hogy melyik melyik. A vegyészek több elméleti órával a kémiát járják körül, míg a mérnököknek sok gépészeti, tervezési, folyamatirányítási órájuk van, így egész más a végzettségük. Talán úgy lehetne elmagyarázni, hogy a szerves vegyész megtervezi a reakciót előállít 100mg-ot, a mérnök pedig egy adott anyagot előállít tonnás mennyiségben, megtervezi a gépeket, csöveket, üzemeket..

Ez kicsit sarkítás, de ez a lényeg.. Végzős vegyész vagyok, ha kérdésed van írj bátran.

2010. febr. 6. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

kb ahogy a második írta.

A vegyészmérnök kicsit jobban a gyakorlatra megy rá.

Azért itt is van bőven elmélet. :P

Az első meg azért annyira nem ért az dologhoz, a példája is sz@r...


másodéves vegyészmérnök hallgató :)

2010. máj. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én nem mondanám, hogy a vegyészek jobban rámennek az elméletre. Sokat gondolkodtam a jelentkezéskor, hogy melyik legyen, és nem bántam meg, hogy a mérnökit választottam. Elég sok vegyészt is megismertem, nem rossz tanulókat, de az az igazság, hogy szakmai kérdésekben (a konkrét vállalatnál (gyógyszergyár) végzett munka során), míg én mindent értettem, tanultam azok közül a dolgok közül, amiket ők is, ez fordítva már nem volt így, és nem csak a technológiai, gyártási részeknél, de a "kémiával" kapcsolatban sem. Ezt nem a saját fényezésem miatt mondom (közepes/jó tanuló voltam, de nem kiemelkedő), hanem mert nekem úgy tűnt, hogy nálunk (BME vegyészmérnöki) amellett, hogy a vegyészek anyagát is leadják, még kapunk nem kevés technológiát, művelettant, gépészetet stb..., amik a termeléshez (a valódi gyári munkához) kellenek.

Ennek ellenére én gond nélkül helyezkedtem el az egyik nagy gyógyszergyár kutatólaborjában; hatóanyag tervezésben-előállításban veszek részt, tehát az elméleti terepen. Egy vegyészt viszont nem fognak üzemi részre, termelésbe felvenni.

2010. júl. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!