Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyermekem 1996.12.21. -én...

Gyermekem 1996.12.21. -én született,2010/2011 ben kezdte a szakközép iskolát ő 18 éves koráig tanköteles? Hétfőn megszüntették a tanulói joviszonyát, mivel 129 óra hiányzása van!

Figyelt kérdés
Meg tehetik ezt? És én most mit tehetek? Egyedül nevelem az édesapja 14 éve meghalt, árvaellátást kap! Jelentsem be, vagy kihez forduljak segitségért?

2014. jan. 9. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:
96%

Csak úgy szüntethetik meg a tanulói jogviszonyát, ha már nem tanköteles, tehát ezekszerint nyilván nem az.

Számomra mondjuk fontosabb kérdés, hogy mégis hogy jutott el idáig. Sajnálom a helyzeteteket, és részvétem az édesapja miatt, de 129 óra hiányzás egy félév alatt nem játék. A gyereked így járt, most mehet esti suliba, ha egyáltalán le akar érettségizni.

2014. jan. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

másik iskolába még talán átveszik. de ennyi óra hiányzás egy teljes hónap! 4 hónapból 1-et hiányzott, ezt nyilván gyik iskola sem tűri. már az első hiányzás után megy a figyelmeztető ajánlott levél a szülőnek. sajnálom, de neked kellett volna odafigyelned a gyerekre.

ha máshova nem veszik át,akkor marad az esti suli, ami fizetős

2014. jan. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

annak a tanévnek a végéig tanköteles, amely alatt betölti a 18-at. Nyilván hoztak határozatot is a megszüntetésről és abban kell, hogy legyen jogorvoslatra utalás is.

Az intézmény igazgatójával is beszélni kell a továbbiakról

2014. jan. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!