Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan menjek át a vizsgán,...

Hogyan menjek át a vizsgán, ha 4 napom van?

Figyelt kérdés
Elsőéves egyetemista vagyok, első vizsgaidőszak, kémiavizsgám lesz jövőhéten.500 oldalt hogyan lehet megtanulni 4 nap alatt?

2014. jan. 10. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
nekifekszel, és tanulsz (a félév egyébként arra van)
2014. jan. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsold ki a gyakorit, vegyél pár liter energia italt és nyomjad.
2014. jan. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem 4 nappal vizsga előtt kellene nekiesni például. 500 oldalt 4 nap alatt sehogy nem fogsz megtanulni, én anno cirka 200 oldalt 3 nap alatt bírtam beseggelni majdnem 0 alvással, rengeteg KV-val, kólával meg egy fél xanaxxal. Tanulj meg napi 125 oldalt. Aha. Próbáld a lényeget kiemelni, megérteni az összefüggéseket... Lesz kb. időd arra, hogy esetleg 2x átolvasod a könyvet, de ezt csúnyán megszívtad most.
2014. jan. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sokmindenben egyetértek az előzőekkel, szinte lehetetlenre vállalkozol. Még elsőéves vagy, jobban meg kell tanulnod menedzselni az idődet. De most nem kioktatni jöttem, segíteni szeretnék.


Szerintem azt tudod csinálni, hogy a): vagy egyszer-kétszer elolvasod a könyvet éjszakázással és reméled hogy megmarad valami, vagy b): kockáztatsz és kidolgozod a tételek felét vagy 2/3-át, de azt viszont legalább kettesre fixen. Esetleg add le a vizsgát és vedd fel későbbre ha van még elég időd a vizsgaidőszakból ilyesmire. De azért sok sikert!

2014. jan. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó eséllyel az 500 oldalas könyv fele csak rizsa, így már kicsit több esélyed van.

Kis szerencsével, ha van néhány felsőbb éves ismerősöd, kérj segítséget. Nálunk mindig terjednek puskák, avagy rövidített verziók, amiből ha nem is tudsz 5-ösre felkészülni, de egy kettest talán összetudsz kaparni ha van még 4 napod és ugye az is több mint a semmi. Mentőövnek jó.

Amúgy én éppen végzős vagyok és le vagyok döbbenve, hogy ez a mostani évfolyamoknak már eszébe sem jut. Nagyon ritka ha egy-egy ember odatéved hozzám, hogy segítség kellene, pedig mi ismerjük már legjobban a tanárokat, a rigolyákat és a legtöbb tárgyhoz valamiféle segédanyagunk is van biztosan. Én nem fogok az alattunk járó évfolyamok nyakára járni hagy segítsek nyilván, de ha megkeresnek sosem mondok nemet! Mi anno ezt kegyetlenül kihasználtuk és sokkal felkészültebben, tapasztaltabban mentünk úgy vizsgázni, hogy tudtuk mire számíthatunk nagyjából.

Próbálj te is kapcsolatokat építeni, hátha!

2014. jan. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
van egy 100 oldalas jegyzetem, abból tanulok most :)
2014. jan. 11. 19:10
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Menni fog..vagy már meg is volt??
2014. jan. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
igen, sikerült, úgyhogy nem lehetetlen, mindenkinek, aki hasonló cipőben jár, üzenem hogy KITARTÁS!!!
2014. jan. 23. 12:21
 9/9 anonim ***** válasza:
32%
GRAT....:)))ügyes vagy...én is így szoktam
2014. jan. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!