Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mérnökinformatikus, vagy...

Mérnökinformatikus, vagy milyen más szakmát ajánlotok még egy lánynak, ahol matek van?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam a mérnökinformatikuson, mert ott sok a matek és az infó is. Matekból nagyon jó vagyok, imádom is, a fizikát már kevésbé szeretem, de ettől függetlenül ötös vagyok belőle. Most 11-es vagyok, év elején matek-fizika fakon kezdtem, majd kb 1,5-2 hónap múlva átmentem töri-föcire, mert a fizikát nehéznek találtam, és így az volt a terv, hogy ügyvéd leszek majd. A törit szeretem, de annyira mégse, mint a matekot, és már látom, hogy hülyeség volt eljönni matekfakról. Most félévkor, ha lehet váltani, akkor menjek inkább vissza matekra és infóra? Belegondoltam mostanában, hogy ha ügyvéd leszek, akkor mennyi idő, mire dolgozni tudok majd, és az sem olyan biztos, hogy szeretni is fogom. A mérnökinformatikus meg számomra érdekesebb a matek miatt, és ezzel hamarabb is tudnék munkába állni, míg ügyvédként az elhelyezkedés sem garantált. Attól, hogy egyszer eljöttem egy fakultációról, még vissza lehet menni oda kb 2-3 hónap kihagyás után?
2014. jan. 10. 14:52
 1/4 A kérdező kommentje:
*Fizikára nem szeretnék visszamenni, mert az tényleg nagyon nehéz, és igazán nem is köt le, mint a matek, az infót pedig értem és szeretem is .
2014. jan. 10. 14:53
 2/4 anonim ***** válasza:
Mérnökinfon van fizika is bőven, a többi infós szakon csak a matek-info, szerintem nézegess más infós szakot.
2014. jan. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt hiszem 4 félév fizika van, szerintem ki lehet bírni. Én hasonló tervvel jöttem mérnökinfóra.


De a progtervn (ami ugye a progmat utódja) azért több matek van, lehet neked inkább az felelne meg.

2014. jan. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A fakultációt az iskolában kell megkérdezni. Az meg, hogy lány vagy, ne legyen szempont. Az csak a szexben számít, a pályaválasztásnál mindegynek kell lennie. Még akkor is, ha az infóval kapcsolatos szakokon több a fiú.
2014. jan. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!