Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon félek a továbbtanulástó...

Nagyon félek a továbbtanulástól! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Bár még csak 8.os vagyok, azon görcsölök, hogy milyen lesz majd az egyetem, bekerülök-e valahova, rosszul fogok teljesíteni, stb.

Például itt ez a középiskola-dolog, annyit tanulok mint a bolond, totál be vagyok rezelve hogy nem vesznek fel sehova, pedig mindenki mondja hogy milyen okos vagyok... És tudom magamról hogy jól tanulok, meg hogy tényleg elég szépek az eredményeim, csak mindig attól félek hogy az kevés... Mindig túl magasra rakom a mércét. Hogyan tudnám ezt elfelejteni?

13/L



2014. jan. 11. 08:15
 1/8 anonim válasza:
37%

Először is, ha tudod hogy jól tanulsz a akkor meg minek parázol? Nem kell! Tanulj, mer ez az utolsó év, de nem kell úgy hogy úgy nézzél ki mint egy soha nem aludt tyúk. :D Egyetemre meg még felesleges gondolni, hisz van meég a gimiben 4 éved. Persze ott is kell tanulni, de gondolj arra hogy felvesznek, vagy nem! Persze hogy fevesznek!!

Remélem, hogy valamit segítettem.. :) 12/l

2014. jan. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
28%
1. Vok, ne gondolj arra hogy felvesznek vagy stb...
2014. jan. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
83%

Elsőéves egyetemista vagyok, nyakig a vizsgaidőszakban, mindjárt bújok is vissza a könyvek közé. Szerintem még ne agyalj ezen, hanem élvezd ki a középsulit, első két évben még úgysem kell annyira meggyötörni magad, járj el szórakozni, sportolj, keress egy hobbit, nem tudom, használd ki jól a szabadidőd, de ne tanulj végig. Csomó dologról lemaradhatsz, oké, lehet színötös leszel, de nincs életed. Ez nem jó.

Egyetemen meg már nem úgy megy mint középsuliban, nincs a szádbarágva az anyag, itt önszorgalom az egész. Ügyesen kell szervezni, hogy legyen időd magadra, meg a tanulásra is, és ne égj ki. Mondjuk egyetemen 5-ös átlagot elérni... hát szinte lehetetlen, legalábbis ahol én vagyok : D.

Szóval no para, simán felvesznek, és bújj ki néha a könyvek közül. : )

2014. jan. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Másodéves egyetemista vagyok. Hidd el, ha eljutsz idáig, akkor már képes leszel ("némi" szorgalommal) megfelelöen teljesíteni. Érettségi elött bele se mertem gondolni milyen lehet több száz oldalból levizsgázni, aztán mire elértem az elsö vizsgaidöszakot tudtam, hogy mi a titok nyitja :) Szval no para, maradj mindig ilyen szorgalmas.
2014. jan. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. :)

Mindig attól félek, hogy nem elég amit tudok, órákat tanulok, és nem csak a kötelezö iskolás anyagot, pluszban még 3 nyelvet, meg minden tantárgyat ami az egészségügybe kelleni fog...

És mindig attól félek hogy nem jutok be sehova... :(

2014. jan. 11. 12:14
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

Az nagyon jó, hogy szorgalmas vagy meg jóeszű, ez még meg fog térülni a későbbiekben (egyetemen is). Viszont a tanulás mellett bőven veheted lazábbra a dolgokat, mondjuk csináld azt, hogy napi 2 óra tanulásnál megállsz. Az pont elég. Ezen kívül van valami hobbid, amit szeretsz? Csináld azt. Ha szeretsz barátkozni, legyél a barátaiddal. Hidd el, ezek lesznek azok a dolgok, amire tényleg szívesen fogsz emlékezni a későbbiekben. És ha emellett tudsz rendesen teljesíteni, akkor ez a lényeg. A túlzott stressz meg rosszat tesz az egészségnek. Remélem, segítettem picit.

;-)

19/L

2014. jan. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sidel ***** válasza:

Korán van még ahhoz, hogy ezen izgulj. Persze nem árt előre gondolkodni azon, hogy mi szeretnél lenni, mihez akarsz majd kezdeni az életben, de felesleges még, hogy félj, vagy izgulj. Gyúrj rá azokra a tárgyakra, amik neked fontosak és a továbbtanuláshoz is kellenek, tanulj nyelveket, hogy egy-két évvel érettségi előtt le tudd tenni a nyelvvizsgát. De a gimi első két féléves tárgyainak 90%-ának a jegye még csak bele sem számít a felvételibe. Legyél többet a barátaiddal, élvezd ki azt az időt, amit nem kell töménytelen mennyiségű tananyag elsajátításával töltened. Most vagy gyerek, élvezd ki.


másodéves egyetemista lány

2014. jan. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A felvételi után már könnyebb lesz, hidd el!! Általánosban én is nagyon paráztam a továbbtanuláson meg az életemen stb., de felvettek egy elég jó gimibe, elég jó felvételi pontokkal és az remek visszajelzés volt arra nézve, hogy hol állok, hol tartok a többiekhez képest. Gimi első két évében nem baj, ha becsúszik egy-két év végi 4-es, inkább élvezd ki az életet. Aztán utolsó két évben hajts rá, legyél mindenből ötös! (Nézz azért utána, hogy gimi első két éve mennyit számít érettségi pontoknál, de azt hiszem semennyit.) Szerintem ez nagyon fontos a tanulmányok során, hogy pontosan tudd, hogy mire kell összpontosítanod! Ha tudod, hogy neked a fizika egyáltalán nem fog kellene, akkor hagyd a fenébe és ne próbáld megérteni ha nem megy. (Ez csak egy példa volt.)És próbálj meg ne stresszelni annyit, tudom, hogy mondani könnyű, de én nagyon örültem volna, ha valaki ezt megérteti velem olyan idősen, mint amennyi most te vagy.
2014. jan. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!