Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Patológusok, hogy könnyen...

Patológusok, hogy könnyen tudtok munkát találni Magyarországon? És ha munkát találtatok, könnyen meg tudtok élni a fizetésből?

Figyelt kérdés

Szeretnék patológusnak tanulni, de nem igazán tudom, hogy a képzés után milyen könnyen tudnék elhelyezkedni. Persze az is fontos lenne nekem, hogy meg tudnék-e élni belőle.

Elnézést kérek, ha indiszkrét kérdést teszek fel.



2014. jan. 12. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Habár nem vagyok patológus csak szimpla medikus, de azt tudom mondani, hogy Magyarország egyik legkeresettebb szakmája. Ők ugyanis a hiányszakmának számító orvosok, között is kiemelt hiányszakmát képviselnek. Keresni a munkájukhoz képest rosszul keresnek. De gondolom a havi 150-200 nettó azért összejön. A reális 600 ezer lenne. Az kifejezné a felelősségüket. Ugyanis a kezelések jelentős része az ő végső diagnózisuk alapján megy és a patológus szava szinte szentírás.

Egyébként nagyon nehéz szakma, nem véletlenül vannak kevesen. A boncolás a könnyű része a dolognak. A metszetek értékelése a nehéz.

2014. jan. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem értem egészen... Úgy tudom, hogy a patológus halottakkal foglakozik. A testből lelet vesz, véleményt mond, megállapítja a halál okát. A véleménye milyen kezelésre hat?
2014. jan. 13. 18:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"A véleménye milyen kezelésre hat?"


Körülbelül mindenre. A diagnosztika egyik legfontosabb módszre a biopsziás mintavétel. Ilyenkor apró mintát veszünk élő emberből, ezt a patológus értékeli. De olyan eset is gyakori, hogy műtét alatt küldenek szövetmintát a kioperált tumorból a patológusnak, és az ő véleményétől függ a műtét további menete, kell e még vágni, vagy teljesen el lett távolítva a tumor.

Az, hogy megállapítja a halál okát, a kevésbé fontos feladatai közé tartozik, hiszen a betegen már nem segít, az a része a munkájának az orvosok önellenőrzésére jó.


Ha csak a boncolás része érdekel a dolognak, és a halál okának megállapítása, akkor az igazságügyi orvoslás való neked, habár ott jog is van rendesen, meg tárgyalásra járás.

2014. jan. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ó és a patológus nem a halottakkal foglalkozik, hanem a betegségekkel és a kóros elváltozásokkal. Legyen az élőben, vagy holtban.
2014. jan. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon könnyen, kb. 200 patológus van az egész országban.

Nemcsak Magyarországon, de külföldön is nagyon keresettek.

Amúgy ha még nem jársz orvosira, majdnem biztos, hogy nem az leszel, ami szeretnél :)

Engem sosem érdekelt kifejezetten a patológia- és az igazságügyi orvostan, biztos voltam benne, hogy belgyógyász leszek.

Most abban vagyok biztos, hogy belgyógyász tutira nem leszek, viszont a patológia és az ig. orvostan annál jobban érdekel.

Elég sokat változik az ember, ahogy érik az egyetemen :)

2014. szept. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!