Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol lehet elhelyezkedni...

Hol lehet elhelyezkedni ezzel, illetve milyen munkát kaphat az, aki az ELTE-BTK keleti nyelvek és kultúrák [japán] szakán végez?

Figyelt kérdés
Éve óta ez a vágyam, itt szeretnék tanulni, minden érdekel, ami Japánnal kapcsolatos. (És nem, nem az animék meg a mangák miatt, azokat sose néztem és azok nem is izgatnak.) Most fogok felvételizni, és szeretnék ide jelentkezni, de nem tudom, ezzel később hol és milyen esélyeim lennének. Akár belföld, akár külföld érdekel. Olyanok válaszára vagyok kíváncsi, akik már kijárták ezt. Csak azért, mert ha ezzel semmi munkát nem kapnék, akkor ez maradna csak hobbinak, és tanulnék valami hasznosabbat. Köszönöm.
2014. jan. 16. 04:50
 1/5 lac1434 ***** válasza:
0%
Mivel a "húzzottak" ide csak piacolni járnak java részt szerintem idegenforgalomban itt ne gondolkodj. Max ott náluk valamilyen irodai munka amibe könneny bele tudsz tanulni
2014. jan. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Japánban azzal még nem tudnál elhelyezkedni, hogy tudsz japánul, azon kívül valami extrát is kell nyújtanod, pl. műszaki vagy orvosi tudás.

Itthon vagy fordítóként, tolmácsként, vagy ügyfélszolgálatosként tudsz elhelyezkedni. Én is ügyfélszolgálatosként dolgoztam a japán nyelvvel, de nem bírtam, mert az időeltolódás miatt főleg éjszaka kellett dolgozni, és az kikészítette a szervezetem, és a napot is alig láttam... (és nem mellékesen egyáltalán nem fizették meg...)

Fordítói munka szerintem jobb lehet, bár én arra fele nem mentem el, és én már nem is dolgozok a japán nyelvet használva, mert több lehetőség van az angolban, ami a másik idegen-nyelvem.

Hát ennyi infót tudok, de hátha más még többet tud mesélni.

2014. jan. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes mellé (szerintem) egy másik diplomát csinálni. Nem vagyok japános, barátnőim azok, az egyik idegenforgalmat tanul és mellette japános (japán volt előbb), másiknak közgazdász diplomája van és most végez japán szakon, ő már egy japán tulajdonban lévő cégnél dolgozik.
2014. jan. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nemzetközi cégeknél fordítóként(elsősorban kereskedelmi), de ehhez a japán mellett felsőfokú angol tudás is kell. Ha emellett még szakmai nyelvet (gazdasági, mérnők...stb) tudsz azzal szépen lehet keresni.
2014. jan. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az előző hasznos válaszokat.


Eredetileg úgy terveztem, hogy megpróbálom az ELTE-TTK földrajz (geográfia) szakát, mert felsős korom óta ez érdekelt annyira, hogy egy kész földrajzi atlasz volt a fejemben. A tanárom is mindig mondta dolgozatjavítás után, hogy sokat még ő tanul meg tőlem, annyira értem a témát és annyival többet tudok még nála is. A földrajz iránti szerelmem még a mai napig is megvan, de 2-3 éve komolyan elkezdett foglalkoztatni a japán nyelv, a kultúrájuk, és még sorolhatnám. Szóval mindkettővel szeretnék foglalkozni, de nem tudom, mire menjek először. Mivel érdemesebb elkezdeni? Jobb, ha először elvégzem a geográfusit, és csak utána megyek japán szakra?


Előre is köszönöm. L/19

2014. jan. 17. 04:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!