Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van esélyem bejutni a keleti...

Van esélyem bejutni a keleti nyelvek és kultúra szakra ELTére?

Figyelt kérdés
Tavaly érettségiztem idén akarok középfokú angol és alapfokú koreai nyelvvizsgát aztán szeretnék emeltszintű magyar érettségire jelentkezni (de szerintem már csak jövőre tehetem szóval még egy évet vesztek). Így van esélyem bejutni? Egyébként Felvidéki vagyok tehát szlovákul is érettségiztem az számít valamit? az nem olyna mintha két idegen nyelvből érettségiztem volna?

#nyelvvizsga #angol #ELTE #koreai #emelt szintű érettségi #keleti nyelvek és kultúrák szak
2013. júl. 15. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
alapfokú nyelvvizsgát nem számítanak be.
2013. júl. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Emelt magyar érettségire mehetsz most ősszel is

(ha addig fel tudsz készülni)

2013. júl. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Eesetleg jelentkezz szlovák szakra
2013. júl. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 noemi4 ***** válasza:

én mivel angolból emelt szinten érettségiztem, kaptam középfokú nyelvvizsgát, de sztem az középszintű érettségi akármilyen nyelven is van, nem ad nyelvvizsgát.


alapfokú nyelvvizsga nem számít sehova, ezért inkább a középfokúra készülj.


azt, hogy mivel felvidéki vagy, ezért mi hogy számít, neked kell megkérdezni.


nem szabad összetéveszteni: magyar nyelv és irodalom (ezt teszik az itteni diákok), illetve a magyar mint idegen nyelv.


(4) A vizsgázó érettségi bizonyítványa, tanúsítványa, ha idegen nyelvből, illetve a nyelvoktató kisebbségi oktatásban nemzetiségi nyelvből emelt szintű érettségi vizsgát tett, és sikeresen teljesítette az érettségi vizsga írásbeli és szóbeli vizsgáit, azoknak minden vizsgarészét a részletes követelményekben meghatározott módon,

a) ha legalább 60%-ot ért el, középfokú (B2) komplex típusú,

b) 40–59% elérése esetén alapfokú (B1) komplex típusú,

államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvánnyal egyenértékű okiratnak minősül.

forrás: [link]

2013. júl. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 noemi4 ***** válasza:
illetve, ezeket a nyelv BA szakokat ne tévesszétek össze a nyelvtanfolyamokkal.
2013. júl. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!