Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan legyek újságíró?

Hogyan legyek újságíró?

Figyelt kérdés
nagyon érdekel ez a szakma, viszont tudom, hogy nagyon jónak kell lennem ahhoz, hogy megélhessek belőle. most vagyok 11.es német és magyar faktra járok, van már felsőfokú angol nyelvvizsgám, szeretném megcsinálni a németet is, de egyenlőre még csak a középfokúra készülök. benne vagyok a suliújságban is, de az nem túl komoly, évente megjelenik két szám, és általában csak sport és más sulis eseményekről írok. ezekre ugyan azt mondják, elég jók, de nem tudom.. mit ajánlotok, miket olvassak, tanuljak-e még nyelveket, hogyan tudnék fejlődni, hova felvételizzek? kéérlek segítsetek!!! :)

2014. jan. 18. 11:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Legyél naprakész, ragadd meg az érdekes témákat, amik foglalkoztathatják az embereket... Építsd a kapcsolatokat.

Én sokáig újságíró szerettem volna lenni, most már inkább egy hobbi és egyre komolyabb oldalakhoz kerülök be, mint szerző.

2014. jan. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kommunikáció szak, de az édeskevés, ha már egyetemre jársz, helyezkedj, pályázz meg gyakornoki pozíciókat, keresd fel a tanáraidat, egyszóval ha nincs alkalom gyakorlatot szerezni, csinálj egyet. Ha jó vagy, úgyis mennek majd a körbeajánlások.
2014. jan. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!