Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi ez a felvételis mizéria?...

Mi ez a felvételis mizéria? Matek elrontva és stb? 20 éves vagyok és nem tudom miről van szó, valaki felvilágosítana?

Figyelt kérdés

SZiasztok!

Mi ez az egész? AMikor én voltam 8.-os nem volt (ill nem emlékszem) ilyen dolog, amit megkellett írni és pontokat kaptunk érte..: :D

Valaki felvilágosítana?



2014. jan. 19. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:
már 10 éve van egységes központi írásbeli, ami nagyban eldönti, hova mész továbbtanulni. amikor te 8-os voltál is volt, csak akkor még nem vették ennyire komolyan, most meg sok helyen beleszámít az összpontszámba :D
2014. jan. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy évvel fiatalabb vagyok nálad és nálunk nagyon komolyan vették a központi felvételit, meg persze a szóbeliket az adott középfokú intézménynél. Na mond, hogy nem emlékszel a sajátodra. :D Vagy valami nem dereng a felvételiddel kapcsolatban.
2014. jan. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Szia. 14 évas vagyok énis most irtam központit. A nyolcadikosoknak kötelező, mert ez alapján (meg a tanulmányi eredmény, és szóbeli) veszik fel őket gimnáziumokba, szakiskolákba. De mostmár 4.ben meg 6.ban is meglehet irni. 100pont a max. A matek50, a magyar50. Remélem naggyából érthető lett.
2014. jan. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Hát gyerekek, én csak jelentkeztem és felvettek.

Aztán most jutott eszembe ,h tényleg írtam még egy telejsen másik iskolába kellett elmenni és megírni, és annyira de anynira nem foglalkoztam vele h elsem mentem érte és így azóta nem tudom az eredményeit... :D



De nem is volt gond, jelentkeztem egy helyre felvettek és ott le is érettségiztem, most meg fősuli... szóval anno tényleg nem vették komolyan azt.

2014. jan. 19. 12:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is 20 vagyok, és anno én is komolyan vettem. Felvettek egy jó gimibe, most egyetemre járok.

Tudom, hogy ezt a 14 évesek tök nagy dolognak élik meg, de idegesít, hogy mindegyik kérdés most szinte erre irányul. Arról nem is beszélve, hogy amint bekerülnek középsuliba, az első tz kb. 2x nehezebb lesz, mint most ez a felvételi.

2014. jan. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
22 éves vagyok, és én is írtam ilyet, és ez alapján vettek fel gimibe. Szóval előtted két évvel is már számított a jobb helyeken a központi.
2014. jan. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!