Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a mérnökinforma...

Mi a különbség a mérnökinformatikus és a gazdaságinformatikus szak között?

Figyelt kérdés
Melyikre érdemesebb jelentkezni?

2014. jan. 19. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mind a kettő megéri, de elég nagy a különbség. Gazdinfón nincsen fizika, egy picivel kevesebb a matek (mint mondjuk proginfón) és ott nincs egy-két programozós tárgy (de szinte ugyan úgy tanulnak programozni, mint proginfón - legalábbis SZTE-n). Ezek helyett van jó pár gazdaságis tárgy.

Mérnökinfón is akad egy két gazdaságis tárgy (épphogy pár darab), de ott van rendesen matek, fizika és programozás is.

Szóval ha bírod (és megy is) a fizika (matek és programozás mellett), akkor mérnökinfó, ha nem szereted, de érdekel a gazdaság, akkor gazdinfó. Ha se gazdaság, se fizika nem érdekel, de szereted a matekot, programozást, informatikát, akkor programtervező informatika.

2014. jan. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából én nekem pont a programozással állok hadilábon igaz középsuliban most is infó szakon vagyok és tanultam Pascalt, és C-is de sosem ment igazán. A matek sem az erősségem de megy, a gazdaságit pedig szeretem ezért a gazdaságinformatikus felé hajlok de félek hogy az esetleg nem ér annyit mint pl a mérnökinformatika.
2014. jan. 19. 21:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

mérnök infón kb 4 féle matek van, és vagy 3 féle programozás

Óbudai Egyetemen matekból szigorlatot is kell tenni, szintúgy mint programozásból...


ha se a matek, se a programozás nem a szíved csücske, kerüld el

2014. jan. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Igazából nem az van a két tárgyal hogy nem megy mert azért egész jól megy a matek meg a programozás is csak kifejezetten nem ezzel akarok foglalkozni a programtervező szakot azét nem is említettem mert azt tuti nem. Minden esetre köszönöm a válaszokat
2014. jan. 20. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!