Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mérnökinformatikus alapszak...

Mérnökinformatikus alapszak vagy gazdaságinformatikus?

Figyelt kérdés

Idén szeretnék felvételizni egyetemre, eddig informatikai szakközép iskolában tanultam és mindenképp szeretnék ezen a területen maradni, de nem tudom melyiket válasszam. Először a mérnökinformatikára gondoltam de a programozás nem az erősségem félek hogy nem menne és amint hallottam a matek is keményebb ott, viszont középsuliban volt gazdasági tárgyunk is az sem áll tőlem messze.

Attól tartok hogy a gazdaságinformatikus szakkal nem érek majd annyit mint a mérnökinformatikus-al.

Szerintetek?



2014. jan. 18. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:

SZTE-n vagyok mérnökinfó szakon.

Tudtommal gazdinfón is közel annyi (hanem pont ugyanannyi) programozás van, mint mérnökinfón. Ennek nem néztem utána. A különbség talán annyi, hogy mérnökinfón pl.: kemény fizika is van több féléven keresztül, míg gazdinfón inkább gazdasági/pénzügyi tárgyak vannak a műszaki/mérnöki tárgyak helyett. De a két képzés alapja szinte ugyanaz (vagyis informatika).


Gyakorlati tapasztalatom egyik szak területén sincs még, de szerintem (jó) informatikus nem sok van, aki nem tud elhelyezkedni (És informatikus alatt nem a rendszergazdákat értem, akik Windows-t telepítenek...)

2014. jan. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Remélem majd sikerüle elhelyezkedni vele

Annyit tudnál nekem mondani hogy hálózatos tárgyak mennyire vannak mérnök infon?

Ugyan is hálózatokból már van egy OKJ vizsgám az mennyire számít?

Informatikai Hálózattelepítő és- Üzemeltető 54 481 03 0010 54 01

2014. jan. 20. 19:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Erre sajnos nem tudok válaszolni, hogy melyik egyetemen hogy van, és hogy ezt itt beszámolják-e, mivel csak elsőéves vagyok.


De itt az "ajánlott" tanrend SZTE-n:

[link]

2014. jan. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mellesleg ha elvégzed (netalán nem is rossz eredménnyel), akkor kétlem hogy bármilyen probléma lenne az elhelyezkedéssel a későbbiekben. :)
2014. jan. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!