Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon félek az érettségi...

Nagyon félek az érettségi miatt. Ti hogyan vészeltétek át ezt az időszakot? (decembertől-érettségiig)

Figyelt kérdés
Téli szünet után elkezdtem készülni az érettségire tételeket tanulok(úgy ahogy),és nem vagyok biztos ,hogy megtudom-e csinálni...lehet túl parázom az egész.

2014. jan. 19. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell túlparázni (hacsak nincsenek messze menő terveid, de még akkor se kell rágörcsölni). Már többször is leírtam, de leírom megint: az egész érettségi egy vicc:


-a matek talán a legnehezebb, de aki csak egy kicsit is figyelt az órákon, röhögve megírja 4-esre (60%-).

-magyarban szövegértés és fogalmazás van; aki jól tud rizsázni, az könnyen megírja, megint legalább 4-esre.

-a töri jóformán a magyar folytatása; annyi forrást adnak, hogy csak szövegértés az egész.

-talán a nyelv az, amire jobban kell készülni; ott nincs segédeszköz, de akinek jó a nyelvérzéke, annak ez is gyerekjáték.

a többi érettségit nem tudom, csak a fizikát; ott az első rész totó, a másodikban számolni kell tudni.


Szóbelin pedig a tételek vannak; a trükk az, hogy a tanárok veletek vannak, tehát ha hülyeséget mondasz, de azt magabiztosan, és a vizsgabiztos úgyse ért hozzá, akkor nem fog lecseszni.


Szóval tanulni nem árt, de nem is kell túlzásba vinni. Ha szeretnél egyetemre, főiskolára menni, akkor praktikusabb többet készülni rá.

2014. jan. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

igazából én szinte semmit se tanultam... kidolgoztam (google) a szóbeli tételeket, és azt egyszer átfutottam... de hoztam színötösre :D


ha tudod használni a fejed, van logikád, akkor nem lesz vészes, kb egy kompetencia teszt, szövegértés alapú az egész, meg hogy tudod alkalmazni a legaális 'eszközöket' (4jegyű függvénytábla, történelmi atlasz, meg szóbalin amit még adnak dolgok)

2014. jan. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ja és elsőnek igaza van, kb vicc az egész, egy fél kecske megcsinálja kettesre, olyan 0 az elvárás...


de remélem nem a kettes a cél



amúgy én izgulós vagyok, de tényleg tök lazán vettem, angol szóbeli előtt 5 perccel még a folyosón lévő gépen játszottam valami netes játékot :DD

2014. jan. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
az egyik barátom az érettségije előtt két órával ment át a haverjához még x-boxozni:DD megírta 100%-ra.
2014. jan. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Fu hát köszönöm szépen :) Többen is mondták már,hogy nem kell miatta izgulni csak a tanáraink annyira beharangozzák, hogy ilyen nehéz olyan nehéz meg,hogy mennyit kell tanulni...és egyszerűen mindig elbizonytalanodok,hogy képes leszek-e megcsinálni normálisan(4-est szeretnék minimum mindenből)
2014. jan. 19. 23:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek. Bőven elég az írásbelik előtt tényleges megtanulni a tételeket, ha tél tájt max. kidolgozni éri meg szerintem. (Télen már szóbelire tanulni nagyon overkill szvsz)


Előtte persze rémísztő tud lenni, de nagyon laza a pontozás és történelemnél ugyebár használhatsz atlaszt, amiben nagyon sok minden benne van. A magyar nagy része csak kis szövegértést, jó észt és minimális tudást igényel (ha tételeket kidolgoztad vagy átfutottad egyszer, akkor valószínűleg ennyi megmarad benned). Matek közepen szerintem egy vicc. A nyelv pedig hát megint csak vicc.


A szóbelikre meg nagyjából tudnod kell a témáról és képesnek kell lenned lekerekíteni egy feleletet. Van aki semmi tanulással (én kb. 1 napot infóra, 1 napot többire) teljesíti 90% felett, de azért érdemes előtte lévő egy-két héten nézegetni a tételeket (de nem kell túlparázni).

2014. jan. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én csak a matek miatt bár azt mondják az a legrosszabb ha félsz
2014. jan. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én csak a magyar fogalmazástól félek mert nem tudok verset elemezni. :/ Meg a töri emeltet kéne még nagyon jóra megírnom a pontok miatt.. Am én még semmit se tanultam rá. XD
2014. jan. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!