Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik jobb: műszaki menedzser...

Melyik jobb: műszaki menedzser és utána gazdasági mesterképzés vagy mérlegképes könyvelő elvégzése és esetleg utána továbbtanulni vagy a gazdálkodás és menedzsment fizetős szakon?

Figyelt kérdés
Érdemes elvégezni a műszaki menedzser alapszakot? Utána lehet gazdasági irányú mesterképzésre jelentkezni? Van értelme? Melyikkel lehet elhelyezkedni?

2014. jan. 20. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Attól függ, hogy milyen területen szeretnél majd elhelyezkedni. Ha gazdaságin akkor a gazdálkodás menedzsmentet csináld meg, ha műszakin akkor pedig a műszaki menedzsert. Utóbbinál általában a tanulmányi idő alatt 70%-ban mérnöki képzésben részesülsz és csak 30%-ban közgazdaságit. Szerintem egy műmen. alapképzéssel nehezen tudnál megcsinálni egy gazdasági mesterképzést. Másrészt pedig a gazd.men-en tudsz szakosodni és valamilyen szakterületen képeznek ki, így lesz belőled ott szakember, viszont a műmen-en nem szakembert képeznek, hanem kis- és középvállalatokhoz vezetőket, vagyis ők mindenbe beletanulnak egy kicsit, de nem rendelkeznek olyan mélyreható tudással egyes területeken. Remélem tudtam valamit segíteni, sok sikert a döntéshez! :)

2014. jan. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia :)

Köszi szépen a válaszodat! Sokat segítettél. A mérlegképes könyvelői tanfolyam elvégzéséről mi a véleményed?

2014. jan. 21. 18:47
 3/6 A kérdező kommentje:
Amúgy nézegettem már ezeket a szakokat és úgy néztem, mintha kb 50-50 %-ban lennének a gazdasági és a műszaki tantárgyak.
2014. jan. 21. 18:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a Széchenyin csinálom most ezt a szakot, nálunk 70-30-as felosztás van :) Mérlegképes könyvelőről saját tapasztalatom nincs, csak egyik ismerősöm csinálta meg, ő azt mondta neki tetszett, utána meg elment könyvelőirodába dolgozni.
2014. jan. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Most néztem meg a Széchenyi István Egyetemen a műszaki menedzser szakot. Te nem a kreditek arányára gondoltál a 70-30 %-kal? Én csak db számra gondoltam.

2014. jan. 22. 19:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Mérlegképesnek is vannak előfeltételei. Ennek nézz utána. Kell valamilyen szakmai előképzettség.
2014. febr. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!