Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik a jobb főiskola/egyetem?

Melyik a jobb főiskola/egyetem?

Figyelt kérdés

Esterházy Károly Főiskola, Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi kar vagy Bessenyei György Főiskola Nyíregyháza? Mindegyiken magyar tanár szak.

Rengeteg kérdésem van, sajnos a szüleim nem jártasok ezekben, és a tanárok sem túl közlékenyek. Az egyik azt mondta h van alkalmassági vizsga, a másik pedig azt, hogy ő nem tud ilyenről. Szerintetek? Nagyon bizonytalan vagyok, senki sem tud segíteni.



2014. jan. 20. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden osztatlan tanári szakra van egy alkalmassági vizsga, függetlenül attól, hogy melyik egyetemre jelentkezel. Én őszintén szólva valamelyik pesti egyetemet ajánlanám neked, de ha csak ezek az opciók játszanak, akkor az EKF.
2014. jan. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az alkalmassági vizsga miből áll? Tudnál nekem segíteni?

Ha választani kellene akkor mindenféleképpen az Eszterházyra mennék, az a legszimpatikusabb. Fontos lenne ezen a környéken maradnom.

2014. jan. 20. 22:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha tanár szakra szeretnél menni, akkor van alkalmassági, ha szimpla magyar szakra, akkor nincs. De tanárszakra csak szakpárban jelentkezhetsz. Én inkább a tanárképzést javaslom.

A sima magyarnak nem sok értelme van, alig lehet vele elhelyezkedni. Talán, ha "nagyobb nevű" egyetemen, nagyon jó eredménnyel végeznéd, de akkor is inkább a különböző gyakornoki programokban van esélyed.

2014. jan. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kicsit kezd az agyamra menni ez az egész. Semmivel sem lehet elhelyezkedni ami nem matekkal kapcsolatos. Eddig informatikát tanultam, de nehéz. A magyart viszont nagyon szerem, és nagyon jó.

Szörnyű, hogy az ember már nem csinálhatja azt amit szeretne, mert tudja, hogy "éhen hal".

2014. jan. 21. 19:44
 5/5 anonim válasza:
Az NYF-ről tudok nyilatkozni: magasan képzett, korrekt tanárok, színvonalas pedagógusképzés, és maga az iskolai környezet is barátságos. Ha az alkalmassági vizsgára vagy kíváncsi, akkor vagy felvi.hu (itt vannak iskolai rangsorok is), vagy az iskolák honlapján biztosan kell legyen erre vonatkozó infó! Esetleg facebook-on ha van a sulinak saját közössége, csoportja, ott körbekérdezheted a már ott tanulókat a tapasztalataikról!
2014. febr. 5. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!