Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meg lehet csinálni az egyeteme...

Meg lehet csinálni az egyetemet 4-5 év alatt anélkül, hogy áttennének fizetősre?

Figyelt kérdés

Ez most csak egy hipotetikus felvetődés bennem. Ugye van ez a dolog, hogy 30 kredit kell egy év alatt. Tehát ha én most szerzek 28-at, elég lenne 1 tárgyat felvennem a következő félévben ahhoz, hogy ne kerüljek át fizetősre? Igen, tudom, hogy akkor csúsznék, meg bénaság is lenne, csak az érdekel, hogy ez így működik-e. Tehát az, hogy egy alapképzés 3 év alatt elvégezhető, az csak egy mintaterv szerinti intervallum, de ha nekem úgy kényelmesebb, eltökölhetek akár több évig is, csak az a lényeg, hogy legyen évi 30 kreditem?

Egyébként mi van akkor, hogyha csak 5 tárgya marad utolsó félévre valakinek, és amiatt nem lesz meg a 30 kredit?


2014. jan. 20. 23:50
 1/8 anonim ***** válasza:
39%

1. Igen, lehetséges megcsinálni úgy.

2. Több évet is elkölthetsz, amennyi éppen jólesik, de maximalizálva vannak a támogatott félévek (12).

3. Nem csak azokat a tárgyakat lehet felvenni, ami benne van a tantervben, hanem ami neked szimpatikus.

2014. jan. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha hét félév egy alapszak és 9 támogatott féléved van, akkor értelemszerűen ennyit tudsz felhasználni. Azon túl fizetős leszel és pont.
2014. jan. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jól van, köszi. Akkor kapisgálom már, hogy van ez. Nem is átlagot néznek akkor, hanem kreditszámot, mi...?
2014. jan. 21. 00:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy bent maradj (vagy bejuss), igen. Az átlagot csak az ösztöndíjnál szokták nézni.
2014. jan. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A képzési idő másfélszeresét sem lépheted túl, ami 6 félév esetén +3-at jelenthet.
2014. jan. 21. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Aha, ezt is jó tudni. Rendben, köszi. :)
2014. jan. 21. 01:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Sőt, van olyan egyetem, ahol egy bizonyos idő után, ha nincs meg minden elsős tárgyad, kivágnak.

Nem tudom, ez mennyire elterjedt, az öcséméknél (PE) így van.

2014. jan. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Huh, ilyesmiről nem is hallottam. =o
2014. jan. 21. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!