Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sajnos nem fogok időben...

Sajnos nem fogok időben végezni az egyetemen,1,5 évet csúszok. Nagyon szégyellem magam. Más is van így?

Figyelt kérdés
Nem jól sikerültek az eddigi évek, rengeteget betegeskedtem, nem tudtam órákra járni, nem tudtam tanulni, és most így 5 fél év után még mindig csak 110 kreditem van :(
2014. jan. 25. 14:51
 1/8 anonim válasza:
72%

Én is megcsúsztam anno, utána jó helyen kezdtem el dolgozni.

Azóta többször is váltottam, a munkáltatók soha rá sem kérdeztek, h. miért X év alatt lett meg az egyetem. Ellenben az fontos volt, hogy hol, mit dolgoztam, mit csináltam....

Mit kezdjen egy számára belépőt jelentő tanulmányokkal - semmit, nem az az érdekes, az csak egy "jogsi", ahhoz hogy csinálhasd azt a feladatot. A lényeg, h. utána valóban tudod-e csinálni....

Fordítva is igaz, több olyan kollégám volt, akik jöttek ilyen 5 éves ELTE-s summa cum laude-s egyetemi oklevelekkel, aztán kb. 1 hónap után mentek is, mert kiderült, hogy hiába az egyetemi papír, nincs mögötte tartalmi tudás....

2014. jan. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Kedves kérdező, akkor lenne okod szégyellni magad, ha azért nem lettek volna meg a vizsgáid, mint a csúszók 90 százalékának, akik végigbulizzák az évet, és még vizsgaidőszakban is csesznek tanulni. Te beteg voltál van ilyen. Komolyabb szakokon egy szimpla influenza is képes csúszást eredményezni, ha rosszkor jön.
2014. jan. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hova jársz?

Milyen szak?

2014. jan. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha sokat "csúszol", majd tandíjat kell fizetned

(Az már nem olyan kellemes)

2014. jan. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor két és fél éve jársz az adott képzésre

Mennyi kreditet kell teljesíteni a végzéshez?

Abból ki tudod számolni, mennyi félév kell még

2014. jan. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Még 70 kredit kell. Azt tudom. Nem ez a baj,hanem, hogy szégyellem magam emiatt.
2014. jan. 25. 23:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Most már nincs értelme ezen agyalni. Ha betegség miatt volt, akkor azért sokkal korrektebb is, mint ha csak lustaság miatt. De bárhogy is lehetett, volt egy rossz szériád, azon dolgozz, hogy többet már ne csússzon ki a talaj a talpad alol.


Szerintem abban nincs semmi szégyelni való, ha egy vagy pár félévet nagyon elcseszel, ha képes vagy utána tényleg felvenni a tempót és emberien végigvinni a szakot. A legvégén pedig az számít, hogy mi az a tudás, ami megmaradt benned, nem hogy meddig húzogattad a tudás felhalmozását. Inkább bukj meg egyszer, mintsemhogy kettessel átmenj, de két héttel rá ne is tudj már semmit az anyagból.


Mindenestre most már ez van, azon agyalj, hogy tudod a következő 70 kreditet minnél hatékonyabban abszolválni és az eddigi kudarcaidhoz vezető tényezőket kiküszöbölni (merz azért az sem normális, ha valakit állandóan taccsra vág egy betegség: munkahelyen sem fogják jó szemmel nézni, ha minden második hetet kihagyod betegség miatt)

2014. jan. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem holmi influenza volt, hanem kemora jártam, ami nagyon megviselt.
2014. jan. 26. 00:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!