Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi évem alatt felvettem...

Egyetemi évem alatt felvettem a diákhitelt. Jelenleg szakmát tanulok! Januártól kellene fizetnem! (5000 ft/hó) De miből? Hiszen nincs keresetem! (Szüleim sajnos nem tudnak segíteni, elég nekik jelenlegi iskoláztatásom! ) Mit tehetek ilyenkor?

Figyelt kérdés
2009. dec. 4. 15:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Semmit, elméletileg a minimálbér szerint fogják vonni, és valahogy ezt elő kell teremtened.
2009. dec. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A Diákhitel honlapján a következőket lehet olvasni:


Minden előzetes értesítés nélkül meg kell kezdenie a törlesztést:



-a hallgatói jogviszonya megszűnését követő negyedik hónap első napjától, de


- legkésőbb a negyvenedik életévének betöltését követő negyedik hónap első napjától.

2009. dec. 4. 15:33
 3/11 A kérdező kommentje:
Tehát ha negyven éves koromig tanulok ,akkor lehet csak 40 évesen elkezdeni a törlesztést!(Ezt félreértettem...)
2009. dec. 4. 15:36
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Na de mi az,hogy valahogy?Becsuknak 1000 Ft/napra a dutyiba?Vagy ledolgozom közmunkával?Máshogy nem tudják!

2009. dec. 4. 15:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Hallgatói jogviszonyod megszünt azzal, hogy otthagytad az egyetemet.
2009. dec. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ráadásul számolj azzal, hogy a havi 5ezer csak a kamatokra elég.

Én tavaly 5 ezreket fizettem, hát a 300ezres hitelem összesen 10 ezerrel csökkent...

Idén felemeltem magamtól a törlesztőrészletet 10ezerre, mert nem akarom halálomig ezt fizetni.

Már bánom,h. egyáltalán felvettem.

2009. dec. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Menj el diákmunkára!
2009. dec. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem csak Te szívtad meg,hanem nagyon sokan,akik az apróbetűs részt nem olvasták el.Baromi nagy találmány,és még 70 évesen is törleszteni fogod,mert kamatos kamat és az 5000 ft semmire nem elég.
2009. dec. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát már én is bánom,hogy felvettem!De akkor nagyon kellett sajnos!:(

A diákmunkát próbáltam,de oda sem kell minden nap az ember!(Suli mellett meg nem is a legegyszerűbb dolog)Arról nem is beszélve,hogy 14 éves korom óta 4x műtötték a csípőmet!Jelenleg is orvoshoz járok vele!Betegségem állásban,járásban sőt hosszan tartó ülésben is akadályoz!Diákmunkára is heti 8 órában mehetek orvosi szakvélemény szerint!:(

Na és akkor nem beszélve arról,hogy hová megyek majd így dolgozni,ha meg lesz a szakmám?

2009. dec. 4. 18:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Na, én éppen ezért nem mentem fősulira, mert nincsen aki fizesse, és én meg magamnak nem tudnám :S és most nem fizetősre gondolok :S
2009. dec. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!