Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem tud helyesen írni...

Miért nem tud helyesen írni sok mai tini?

Figyelt kérdés

Most nem a fogalmazásbeli hibákról beszélek, hanem a szavak helyes írásáról. Olyan hibákat ejtenek, hogy rossz olvasni. Lejjebb csúszott a követelmény rendszer az utóbbi 1-2 évtizedben? Sokszor egy t-vel, vagy n-nel, stb írják a szavakat, olyan szavakat használnak, amik nem is léteznek. Pl.: ilyen helyett ien, vagy milyen helyett mien.

Nem kritizálás képpen, csak tényleg érdekel, hogy miért ennyire satnya a helyesírásuk? Lehet, hogy nem is az ő hibájuk, hanem valaki kitalálta, hogy mostantól lejjebb eresztik a mércét? És nem is annyira mélyrehatóan tanulják a helyesírást?

Ezzel csak a gyerekekkel szúrnak ki. Nálunk annak idején a leggyengébb tanuló is helyesebben írt, mint a mai gyerekek és fiatal felnőttek. Itt kábé 20 éves korral bezárólag értem az embereket. Néhányukról megdöbbenve tapasztaltam, hogy még a magyar ábécét se tudja. Az elválasztás szabályairól már nem is beszélve.

Még egyszer leszögezném, nem feltétlen gondolom azt, hogy az ő hibájuk. (Én se vagyok hibátlan helyesírásból)


2014. jan. 28. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Régen is ilyen sz@r volt a helyesírás, csak abban az időben nem olvastad mások írásait, mert nem volt net. A bravoban meg kijavították a szerkesztők, ha beírtál a súgd meg nekünkbe.
2014. jan. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Most ez a divat, talán egy napon felfogják végre, hogy miért fontos ismernünk a saját anyanyelvünk szabályait. Ezer ilyen kérdés volt már itt ebben a témában, de sajnos nem csak a tizenévesek képtelenek a helyesírásra, csak ezen az oldalon ők vannak jelen nagy arányban. Az a szerencséjük, hogy nem vagyok magyartanár, különben úgy vágnám őket fejbe a helyesírási szabályzattal, hogy életük végéig sem bírnák kifeszegetni a nyúltagyukból. (Az összetett szavakat gyakorold még :))
2014. jan. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tanították meg őket a tanárok, ennyi.
2014. jan. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!