Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tehetek előrehozott érettségit?

Tehetek előrehozott érettségit?

Figyelt kérdés
Idén vagyok 11-es, szeretnék egy tantárgyból (németből) előrehozottat tenni, viszont én eddig angolt tanultam középsuliban, csak az van a bizonyítványomban, német nincs. Németet csak általánosban tanultam, de én úgy hallottam, hogy érettségizni csak abból lehet, amit legalább 1 évig tanulsz középsuliban + tanítják a suliban. Ilyen esetben letehetnék egy osztályozó vizsgát a 9-10-es anyagból, és mehetek érettségizni? Mert a 11-12-esből egyértelműen kell.

2014. jan. 29. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Legalább 2 évig kell tanulnod az adott tantárgyat, hogy érettségizhess belőle.
2014. jan. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kb 2 héttel mondta a suli igazgatója, hogy 1 évig kell, az új kormányrendelet szerint.
2014. jan. 29. 10:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Mind a kettő helytelen.

Az igazgató pontatlanul fogalmazhatott vagy félreértetted.

A kormányrendelet itt olvasható: [link]

"Érettségi vizsga a tanulói jogviszony keretében, az érettségi bizonyítvány megszerzése előtt abból a vizsgatárgyból tehető, amelynek a helyi tantervben a jelentkező számára az adott tantárgyra vonatkozóan meghatározott követelményeit az érettségi vizsgára jelentkező teljesítette, tudását osztályzattal értékelték, és ezt bizonyítvánnyal igazolni tudja."


Tehát se nem egy év, se nem kettő, se nem nyolc, hanem mindenkinek annyi, amennyi az ő iskolájának a tantervében van. Tehát ha van az osztályodban németes csoport vagy a párhuzamos osztályban, akkor annyi év kell, amennyit ők tanulnak. Az furcsa is lenne, ha a 11. év anyagából tennél osztályozóvizsgát a 10. nélkül. Hacsak nincs olyan csoport nálatok, amelyik 11-ikben kezdi második idegen nyelvként tanulni. De egyébként ha a 11-12. év anyagából le tudsz vizsgázni, akkor a 9-10. egyáltalán nem lehet probléma, ez nem olyan, mint a töri, hogy meg kéne tanulni még ezer évet hozzá, hiszem nyilván tudnod kell a korábbiakat is.

Utoljára 10 évvel ezelőtt volt olyan szabály, hogy két évig kellett tanulni.

2014. jan. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Ha ezen múlik, simán leteszem a 9-10-ből is az osztályozót.

2014. jan. 30. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!