Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg 200oldalny...

Hogyan tanuljak meg 200oldalnyi anyagot egy hétvége alatt?

Figyelt kérdés

a töri tanárunk teljesen megőrült. jövőhéten az elsős tankönyvből irat-.- egész hétvégén tanulhatok, de emellett ott az angol, irodalom, nyelvtan tételek. már belefogok őrülni. nem bírom már.

olvastam h az agykontroll segíthet. de hogyan?

18/L



2014. jan. 31. 07:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ehhez agykontroll, ülj neki és tanulj. Az elsős könyvet elvileg csak ismételned kell, nem újra tanulni.

Amúgy fősulin egy hétvége alatt 600 oldalt is megtanultam, ott ez teljesen természetes.

2014. jan. 31. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
nem a szorgalmammal van baj. inkább azzal h migrénem van és egy pár óra után teljesen megbénül az agyam, hányinger meg szédülés
2014. jan. 31. 07:47
 3/15 A kérdező kommentje:
sok orvosnál voltam már de mind azt mondta h agykontroll. de azt egyik se mondta h mint és hogy-.-
2014. jan. 31. 07:48
 4/15 anonim ***** válasza:
22%

Agykontroll a kutyának a faxát...

Önkontroll kisanyám, önkontroll. Más is így csinálja.

Gondolom, minden osztálytársad pont ugyanennyi dogára kell, hogy tanuljon.

A "szemét" tanár azért írat dogát az elsős anyagból, hogy ne az érettségi előtti napon állj neki törit tanulni.

-Péntek-szombat-vasárnap: 60-70-70 oldalt kell átnézned naponta, elvileg ezt már megtanultad, elég, ha kétszer átlapozod, átolvasod a lényeget, kiírod a lényeges dátumokat, személyeket, és még bulizni is marad időd. Gondolom, te is alá szoktad húzni a könyvben a legfontosabb részeket, ilyenkor az kifejezetten jól jön. Füzetben is ott vannak a jegyzetek, stb.


Képzeld, nem te vagy az első ember, aki készül az érettségire, és eddig még mindenki túlélte. Ez az önsajnálat szánalmas.

2014. jan. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

nem önsajnálat:)

rengeteg nyugtatót, antidepresszánst kaptam ami teljesen tönkretette a memóriám.

2x-3x annyi idő kell akár egy oldalra is mint régebben. ettől függetlenül 4,9 az átlagom mert éjjel nappal hányásig tanulok.

és kíváncsi lettem volna h tudom e segíteni valahogy az agyam befogadóképességét

2014. jan. 31. 08:48
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

"és kíváncsi lettem volna h tudom e segíteni valahogy az agyam befogadóképességét"


Persze, hogy tudod. Tanulással. Minél többet tanulsz, annál könnyebben fogsz tanulni. Gyakorolni kell.

2014. jan. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy fősulin egy hétvége alatt 600 oldalt is megtanultam, ott ez teljesen

természetes."


Persze, mivel bohócképzőbe jártál.

Jogon vagy orvosin megnéztem volna azt a 600 oldalt...

2014. jan. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
200 oldalt biztos nem kell megtanulnod középszintű érettségire egy 9.-es könyvből. Ne azt nézd, hogy mennyi van ráírva az utsó oldalra lent, hanem hogy van kb. 30 lecke, mindegyik kb. másfél A4-es oldal. Igazából 50 oldalt se kell megtanulnod. Én tavaly előtt töri érettségire készülésnél egy délután alatt átvettem a 9.-es könyvet. Egyébként fogd fel úgy, hogy ha amit most megtanulsz, annyival könnyebb lesz érettségi előtt.
2014. jan. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%

Amúgy meg ha olyan király 4.9-es átlagod van,egy egyes nem fog földhöz csapni.

Az elsős töri meg egy vicc,az amúgy is, elvileg már csak ismétlés neked. Az a töri 200 oldal fele kép,meg forrás. Plussz,nem minden olyan fontos, nem hinném hogy azt fogja számon kérni, hogy a középkori ember mit evett,vagy milyen ruhát viselt. Csak a lényegre koncentrálj.

Még valami : Ne is álmodj szerintem egyetemről ,ha középiskola alatt mindenféle gyógyszer mellett kikészültél. Mert ott biza nem 200 oldalas mesekönyv lesz :)

19/L

2014. jan. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A 9.-es törikönyv mese habbal. Átolvasod 2x aaposan egy délután alatt, kiírod a fontosabb dátumokat aztán félreteszed szépen.
2014. jan. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!