Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Msc-re való bejutáshoz kell a...

Msc-re való bejutáshoz kell a nyelvvizsga? Vagyis elég az hogyha az oklevelet szerzem meg alapképzésen, de a kellő nyelvvizsga még hiányzik?

Figyelt kérdés
2014. febr. 1. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Kell a nyelvvizsga! (Amúgy miért nem inkább a nyelvtanulást erőlteted a mesterképzés helyett, ha szab érdeklődnöm?)
2014. febr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, MSc képzéshez legalább alapszintű diploma kell, tehát hogyha mostanában végeztél/végeznél, akkor nem kapsz diplomát nyelvvizsga nélkül. Viszont ha a 90'-es évekből van diplomád, vag régebbről, amikor még nem kellett nyelvvizsga, akkor mehetsz nyelvvizsga nélkül MSc-re, de ahhoz, hogy ott végezz, már tényleg kell nyelvvizsga (valahol több is).
2014. febr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Persze, szabad érdeklődnöd, tájékoztató jelleggel tettem fel a kérdést, mert nem voltam tisztában a dolgok mikéntjével. Nyelvtanulásra van most jelenleg nagy szükségem, Msc csak egy későbbi terv, de terv. Az államvizsgám pedig most lesz nyáron, de nyelvvizsga hiányában csak az iskola teljesítéséről szóló oklevelet kapom meg, szóval kiváncsi voltam, hogy addig is lehetne e Msc, ha vmi oknál fogva nem sikerülne a nyelvvizsga egy két éven belül. Persze abszolválnom kell, de próbáltam minél szélesebb körben tájékozódni.

Köszönöm a válaszokat!

2014. febr. 2. 16:19
 4/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok: hadd javítsalak ki, nem kapsz nyelvvizsga nélkül oklevelet, hiszen az maga a diploma, csak a szak elvégzéséről egy igazolást.
2014. febr. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jogos, az oklevél alatt a teljesítésről való igazolást értettem, de azthiszem, ez lényegtelen formaság ebben a szituációban, mindenki tudja, mire gondoltam.
2014. febr. 2. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!