Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » E-felvételi, felsőfokú szakkép...

E-felvételi, felsőfokú szakképzés? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

E-felvételin keresztül szeretnék egyetemre jelentkezni és rögtön az elején van egy olyan, hogy "Felsőfokú tanulmányokat folytat(ott)vagy felsőfokú végzettséggel rendelkezik." - ezt ugye ki kell pipálni. Abban az esetben ki kell pipálnom, ha felsőfokú szakképzésre járok jelenleg (55-ös kódszámú), de OKJ-s suliba, nem pedig egyetemre/főiskolára? (a jelmagyarázat úgy írja: Itt jelölheti, ha Önnek magyarországi államilag elismert felsőoktatási intézményben hallgatói jogviszonya van vagy volt, illetve ha főiskolai, egyetemi, alapfokozatú, vagy mesterfokozatú végzettséget, illetve felsőfokú szakképzettséget szerzett.)

Válaszokat előre is köszönöm szépen!



2014. febr. 3. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Ugyan ez nem tudom én is. Én azt csináltam,hogy kipipáltam,hogy felsőfokú tanulmányokat folytattam és utána már rá tudtam kattintani a felsőfokú tanulmányok fülre. azután ráméz,hogy újfelsőfokú tanulmány hozzáadása és ott is lesz egy jelmagyarázat ahol ezt írják:


"Akik magyarországi felsőoktatási intézmény(ek) felsőoktatási képzésében vettek/vesznek részt, azok esetében az űrlap "igénybe vett államilag támogatott félévek" mező kitöltése nyilatkozatnak minősül!


Szint: A legördülő listából válassza ki jelenlegi vagy befejezett tanulmányai szintjét! Felsőfokú szakképzés esetén csak akkor kell az űrlapot kitöltenie, ha a képzés felsőoktatási intézményben, vagy azzal együttműködve folyt, és a felsőoktatási intézmény neve (pecsétje) a szakképesítő bizonyítványban is megjelenik.

Szakirányú továbbképzést, doktori képzést nem kell az űrlapon feltüntetnie!"


Tehát ha nem felsőoktatási intézményben folytatod a felsőfokú szakképzést , de azzal együttműködő intézményben , akkor mindenképpen ki kell pipálni szerintem. Ha belegondolsz akkor ez azért van mert kíváncsiak arra,hogy hány államilag támogatott fél éved van eddig. Ha pl. 1 éve jársz felsőfokú szakképzésre ingyen!!! akkor van már 2 államilag támogatott fél éved, így ha jelentkezel főiskolára államilag támogatott képzésre és fel is vesznek akkor már csak 8 félévet támogat neked az állam a lehetséges 10-ből. Remélem érted.

2014. febr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az OKJ nem számít bele. Én is tettem ki erről kérdést, de én olyan válaszokat kaptam, hogy az OKJ-s suli az nem számít, nem kell bejelölni, én se jelöltem be.

A többletpontokat igazoló dokumentumoknál viszont már fel kell kell töltened az OKJ-s bizidet.

2014. febr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2014. febr. 9. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!